• Milan Pokorný
  • Soutěže
  • 270× přečteno

Lukáš Krótki z 9. B coby dvojnásobný mistr školy v šachu bude mít své jméno na putovním poháru vyznačeno u letopočtů 2022 a 2023. 16. ročník přeboru školy v šachu dne 22. června 2023 Lukáš vyhrál, když získal 6,5 bodu ze 7 možných. Stává se tak čtvrtým hráčem, jemuž se podařilo titul obhájit. Před ním to byli Milan Musil (vyhrál 4x), Daniel Galuška (2x) a Janis Raptis (3x). Jednou zvítězili Antonín Vašina, Tomáš Grček, Jiří Veselý, Pavel Kohut a František Veselý.

Stříbrný stupínek a 2. místo obsadil František Veselý z 9. B, který získal 6 bodů. Bronzovou 3. příčku již potřetí v řadě (!) získal Jan Veselý z 6. B s 5 body. Čtvrtý skončil Daniel Živčák z 9. B taktéž s 5 body a rozšířené pódium doplnili pátý Jakub Loskot z 8. B (4,5 bodu) a šestý Luboš Umysa z 8. B – ten měl z pěti hráčů, kteří uhráli 4 body, nejlepší pomocné hodnocení. I letos tedy byla konkurence veliká. Přeboru se zúčastnilo celkem 21 hráčů z druhých až devátých tříd. Druhák Petr Michna obsadil stejně jako loni pěkné 9. místo (loni z 18 startujících).

Letošní ceny pro vítěze a upomínkové medaile a diplomy pro všechny účastníky předávali trenér TJ Tatran Město Albrechtice pan ing. Karel Handlíř a ředitel školy pan Jiří Šiffner. Ten panu Handlířovi poděkoval diplomem a malým dárkem za více než desetiletou práci s šachovou mládeží na naší škole.

Povedenému turnaji NAZDAR a již nyní se připravujme a těšme na příští ročník!