Báječná svačinka

Děti z 1. A a 1. B se proměnily v kuchaře a kuchařinky a v rámci pracovní výchovy si připravily chutné svačiny. Seznámily se s prostředím cvičné kuchyně a do přípravy se pustily s velkou chutí. Začalo mazání, krájení, zdobení, umývání……

celý článek

Mandaly, krmítko či puzzle

Prosincové hodiny pracovní výchovy probíhaly v naší třídě v duchu Vánoc. Za pomocí paní učitelky Jany Vyležíkové a pana školníka René Chmelaře jsme vyráběli dárečky nejen pro naše příbuzné, ale i pro zvířátka.

celý článek

Co kus – to originál

Během listopadu a prosince si mohli žáci vyššího stupně vyrobit ve školních dílnách vánoční dekoraci. Vybírali si jeden ze čtyř typů stromečků nebo anděla.  Zájem žáků byl velký, proto bych chtěla poděkovat panu školníkovi, který vždy pohotově doplnil připravený mizející…

celý článek

Práce se dřevem

V hodinách pracovní výchovy se děti seznamují s různými druhy materiálů. Mezi nejoblíbenější patří v 2. B dřevo. Děti si už v minulém roce vyrobily domečky, dopravní prostředky a minulý týden se pustily do výroby vánoční dekorace.

celý článek

Jakou připravit svačinku?

Otázku svačinek pro děti, které se učí doma, dnes řeší asi každý. Děti z 2. A v tom mají jasno. Před časem si vyzkoušely ve cvičné kuchyňce přípravu jednoduché vajíčkové pomazánky. Suroviny nakoupila paní učitelka a děti se s chutí mohly…

celý článek

2. místo v soutěži Bricks game

Dne 11. prosince se žáci 7. B (Markéta Holubová, Robert Škroch, Radek Tupý a Ben Peters) a žáci 8. a 9. třídy (Natálie Řezáčová, Patricie Michálková, Jan Mlčoušek a Petr Kodrla) zúčastnili dvou soutěží Bricks Game a Bridge Builder Game…

celý článek

Pracovky v dílnách

Třeťáci se v pátek v hodině pracovní výchovy poprvé přesunuli do dílen, aby si prakticky vyzkoušeli všechno, co se během tří let v tomto předmětu naučili. A že toho nebylo málo. Museli dbát na bezpečnost vlastní a svých kamarádů. Během výroby…

celý článek

Překonali jsme rekord

Na „ škaredou středu“ se sešli žáci pátých tříd na náměstí, kde měli překonat loňský rekord 97 m dlouhou pomlázku. Na jednotlivých stanovištích byly připraveny pruty a žáci mohli ihned začít s proplétáním vrbových proutků. Šlo jim to jako po…

celý článek

Vycházka ke krmelci

Když kluky a holky z 3. B pozvali druháčci na představení zimní pohádky, kde malé děti nakrmily hladová lesní zvířátka, slíbili si, že se určitě také vypraví do lesa, aby i oni trochu pomohli. A nezůstalo jen u slibu. Třeťáci si…

celý článek

Vánoční tvoření

V pracovní výchově jsem si se spolužáky v 5. A vyrobila vánoční věnec. Na jeho výrobu jsme si v dílnách uřezali dřevěnou destičku 14x14 centimetrů, kterou jsme i obrousili. Tu jsme pak ozdobili větvičkami jehličnanů (smrku, jedle, túje), různými přírodními nebo umělými…

celý článek

Vzpomínková

Do života svých praprababiček a prapradědečků se vrátily děti z 3. A. Doma jim rodiče vyprávěli, jak jejich předkové žili. Děti vzpomínky v hodině českého jazyka sepsaly. Také donesly dobové fotografie, nad kterými si společně povídaly. Seznámily se se symboly ČR a…

celý článek

Padne rekord?

Pomlázka (svazek spletených vrbových proutků) patří k tradicím a hlavním symbolům Velikonoc. V každém kraji ji nazývali jinak, např. mrskačka, tatar, sekačka, kyčka, dynovačka.Pomlázku si musel umět vyrobit každý chlapec z pružných vrbových proutků. Proto se pan Jan Handlíř rozhodl, že…

celý článek
Back To Top