FotoAkademie.cz je nejrozsáhlejší vzdělávací projekt v digitální fotografii pro studenty středních škol, víceletých gymnázií a žáky 6.-9. tříd základních škol z celé ČR.
Ve dvou předcházejících ročnících soutěže jsme byli docela úspěšní. Ve školním roce 2007/2008 získal v kategorii Kontrasty vynikající 2. místo Pavel Salajka za fotografii „Světlo a stín“. Svými fotografiemi obeslal ještě kategorie Kamarádi a Kouzlo hor.

Po vyhlášení  celkového hodnocení základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií byl pro nás po dosažení 6. místa úspěšnější ročník nedávno minulý. V  hodnocení základních škol jsme získali 3. místo. Do fotografování se u nás zapojilo téměř 40 žáků. V celostátním kole byli nejvíce úspěšní: Jonáš Kubala, získal 7. místo v kategorii Sportujeme za fotografii „Motokros“, stejného umístění dosáhla i Jana Čechová v kategorii Umět se radovat za fotografii „Můj dědeček“. Ani Petra Hanusová se nemusí stydět na 11. místo v kategorii Jin a Jang.
Největším oceněním pro fandy digitálního fotografování byla možnost zúčastnit se workshopu, který u nás, jako na jedné z 5 základních škol z ČR, uspořádali organizátoři celostátního projektu. Zkušení lektoři, paní Kateřina Kavková a pan Jan Černohorský, ani chvíli nikoho nenechali na pochybách o tom, že jsou vynikajícími fotografy a umí výborně předávat své profesionální zkušenosti.

Blíží se start 5. ročníku FotoAkademie. Opět bylo organizátory vyhlášeno 5 témat. Hra světel, Svět mýma očima, Kouzelná úhlopříčka, Voda a Momentky zvířat.  Každý žák může do jedné kategorie vložit nejvýše jednu fotografii. Celkem může soutěžit 3 fotografiemi. Fotografie budou, stejně jako v minulosti, hodnoceny bodováním fotografickou veřejností přímo na internetu a porotou. Vítězem soutěže se stane autor fotografie, který získá nejvíce bodů.
Registrace škol a studentů je průběžně možná od 1. listopadu 2009 do 11. ledna 2010. Ve stejném období je možno také vkládat fotografie.

Kluci a holky. Na nic nečekejte, vrhněte se na focení.