Členové Zahrádkářského občanského sdružení Město Albrechtice se opět činili. Pro žáky naší školy, mateřské školy, SŠZS a širokou veřejnost připravili výstavku ovoce, zeleniny a květin.

Tolik zeleniny…

Přítomní návštěvníci (145 dospělých a 281 žáků) mohli obdivovat nejkrásnější plody z jejich zahrádek. Přestože si pěstitelé stěžovali po celý rok na nepřízeň počasí, přišlo se svými výpěstky pochlubit 25 vystavovatelů a někteří z nich se prezentovali celými kolekcemi různých druhů ovoce, zeleniny a květin.

Průvodkyně výstavou měly dětem pořad co vysvětlovat a objasňovat…

Součástí výstavy bylo i vyhodnocení dospělácké soutěže. Ocenění diváků i poroty (poukaz v hodnotě 450 Kč na zahrádkářské potřeby) si vybojovali pan J. Jiřík, pan R. Chmelař, paní D. Horáková, pan R. Ostravský, paní B. Koždoňová, pan J. Neuwirth a pan J. Klepáč.

Odpovídáme na soutěžní otázky…

Zasoutěžit si mohly i naše děti. Poznávaly rostliny, semena a plody ze zahrádek. Na prvním místě se umístil Vojta Šiška z 6. B, druhé místo si zasloužila Barbora Metelková z 5. B a radost z  třetího místa měl Stefan Tusis z 7. B.

Papriky, zelí, celer…

Pro školáky z nižšího stupně si zahrádkáři přichystali hádanky, kvízy, pohádky a písničky o ovoci a zelenině. Na nejlepší hadače čekala sladká odměna. Pro ostatní soutěživé typy a milovníky přírody vyhlásili členové sdružení ve spolupráci s paní učitelkou Mirkou Tupou soutěž „O zájezd do Kroměříže“.

Pan Chmelař umí…

Podmínkou je účast a nejlepší umístění v soutěžích jako jsou Biologická či Ekologická olympiáda, Zlatý list, které proběhnou v průběhu školního roku.

Pořadatelé děkují…

Pořadatelé děkují vedení základní školy, které umožnilo pořádání výstavy v klubovně tělocvičny, ale také zaměstnancům školy, kteří vycházeli pořadatelům všemožně vstříc.

Exotické ptactvo od pana Z. Lederera…

Poděkování patří i paní K. Vrbové a žákům SŠZS, paní M. Unčovské a firmě HOBBY market pana M. Rychty. Ti všichni doplnili výstavu aranžérskými pracemi, prodejem sazenic, květin, nářadí, hnojiv a jiných zahrádkářských potřeb.

Nejúspěšnější soutěžící…

Zahrádkáři se těší na další spolupráci se všemi, kdo se o pěstování ovoce, zeleniny a květin zajímají.

Foto Regína Hajná, text Zdenka Šlagorová a R. Hajná

Back To Top