Natáčení ve studiu České televize v Ostravě si začátkem ledna užili tři žáci albrechtické školy. Už podruhé se objeví v pořadu Rytmix. Tentokrát se ovšem nebudou nový tanec učit, ale předvedou, jak mají správné taneční kroky vypadat. Jména Nela Grigoriadisová, Anitka Kumarci a Alex Divitaris jistě napoví, že šlo o řecký tanec. S tanečním souborem Antigoni z Krnova zatančili jeden z nejnámějších – Zorba.

Po příjezdu do studia se děti převlékly do triček se symbolem Antigoni. Děvčata si užila česání v maskérně. Na chodbě si členové souboru tanec ještě vyzkoušeli a pak už před studiem čekali na natáčení.

Od paní režisérky a kameramana se dozvěděli, kde se mají pohybovat, aby je bylo nejlépe vidět, a že nejdůležitější je se usmívat. Natáčelo se na tři kamery a děti se po celou dobu mohly vidět na monitoru.

Zázemí studia se jim moc líbilo. Překvapily je desítky světel u stropu. Přestože byli všichni trošku nervózní, tanec před kamerou si užili.

Celý štáb byl moc příjemný a nakonec se vyfotili i s průvodci pořadu – Míšou, Kubou a Patrickem.Po natáčení z nich nervozita opadla a svůj úspěch všichni oslavili v McDonaldu. Rytmix, v němž se bude tančit Zorba, by se měl vysílat v březnu na Déčku.

 Foto a text Irena Vojkůvková

Back To Top