Všichni čtyři hoši, kteří budou naši školu jako družstvo reprezentovat 23. března 2022 ve Frýdku-Místku na Krajském přeboru škol v šachu, dosáhli pěkného umístění také na Krajském přeboru mládeže v rapid šachu jednotlivců v Havířově.

Turnaj se hrál v sobotu 5. března 2022 ve čtyřech věkových kategoriích (společně hochů a dívek) HD10, HD12, HD14 a HD18 na 7 partií.

V kategorii do 14 let obsadil 10. místo Lukáš Krótki z 8.B (získal 4,5 bodu) a 12. místo František Veselý z 8.B (4 body) ze 35 soutěžících.

V kategorii do 18 let skončil na 9. místě Michael Pavelek z 9.A (3,5 bodu) a na 12. místě David Štilecz z 9.B (3 body). V této kategorii se zúčastnilo celkem 18 šachistů.

Na turnaji se dařilo také žákům z Krnova, z nichž doslova zazářil Matěj Mydlář v kategorii HD12. S plným počtem 7 bodů turnaj vyhrál a potvrdil tak roli favorita (již má ELO 1677)! Až za ním se umístilo dalších 45 hochů a dívek z Ostravy, Opavy, Frýdku-Místku, Třince, Českého Těšína, Havířova, Bohumína, Šenova, Orlové či Vrbna.

Všem blahopřejeme, ať se daří i v budoucnu!