V úterý 19. 10. proběhl v odpoledních hodinách v tělocvičně naší školy sportovní den Tenisové akademie Jana Váni (TAJV). Jedná se o součást sportovně-edukačního projektu pro děti a mládež, který probíhá po celý rok ve vybraných městech a obcích v České republice. Hlavním cílem projektu je především prohlubování myšlenky sportu a nabádaní k pravidelnému aktivnímu pohybu dětí v jejich volném čase.

Děti, které se sportovního odpoledne zúčastnily, si zasoutěžily ve čtyřech kolektivních sportech – fotbalu, florbalu, házené a tenisové střelbě na cíl. Členové bodově nejlepšího týmu se nakonec utkali o postupové místo do celonárodního finále, které se uskuteční 9. 12. 2021 v Poděbradech. Vítězem soutěže se stal Matěj Eichler, který tak získává možnost reprezentovat v Poděbradech naši školu a Město Albrechtice.

Foto a text Jiří Šiffner

Back To Top