Při závěrečném vyhlašování vítězů Okresního přeboru mládeže v šachu na ZŠ Janáčkovo nám. v Krnově v sobotu 23. března 2013 zněl aulou vítězný chorál našich šachistů: „My jsme kluci z Albrechtic, šachy hrajem čím dál víc, na všechny se připravíme, postupně je porazíme.“

Máme zaslouženě dobrou náladu…

A bylo co slavit. Albrechtičtí šachisté 6x vystoupili „na bednu“ a stali se nejúspěšnějším šachovým mládežnickým oddílem v okrese (Vrbno 3x, Bruntál 2x, Rýmařov 1x, Krnov 0, Holčovice 0). Dva naši hráči se stali okresními přeborníky. Třetí titul, který byl velmi blízko, utekl Milanu Musilovi doslova mezi prsty.

Bratrovražedný boj…

Přeboru se zúčastnilo 56 hráčů. Největší konkurence byla v kategorii mladších žáků, kde bylo zaregistrováno 22 účastníků. Hrálo se švýcarským způsobem na 7 kol. Vynikající výkon podal Tomáš Grček v kategorii benjamínků. Zvítězil naprosto zaslouženě se ziskem 6,5 bodů.

Zatím jen v malé nevýhodě…

Nesmírně tvrdě musel o své okresní prvenství bojovat Daniel Galuška, poněvadž tato kategorie byla v minulosti vždy doménou šachistů z Vrbna. Jediná remiz v celém turnaji a zisk 6,5 bodů, kdy většinu zápasů rozhodoval až v koncovkách, svědčí o tom, že titul je ve správných rukou.

Jsme na bedně…

S dorosteneckými medailemi Milana Musila a Ondry Gebauera se celkem počítalo. Prvního velkého úspěchu a zisk bronzové medaile dosáhli ve svých kategoriích Janis Raptis a Daniel Bušos.

Tleskáme kamarádkům i soupeřům…

Celkový úspěch našeho týmu se nerodil lehce. Cílevědomě jsme se na tento přebor připravovali hlavně v kategorii benjamínků a mladších žáků ve školním šachovém kroužku. To, že se v těchto dvou kategoriích hráči pohybují na předních místech, není náhoda.

I Janis může být spokojený…

Výrazně nám pomohli šachoví kolegové ze Zarzewie Prudnik. Díky jejich pozvání jsme se mohli zúčastnit tří po sobě jdoucích mládežnických turnajů 2., 9. a 16. března.

Pořadatelé z 5. ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí přichystali poháry…

A to byl podle nás rozhodující moment našeho úspěchu, protože právě na takových těžkých kláních vzniká psychická odolnost a kvalita hry. Žádný trénink nemůže nahradit turnajové zkušenosti. V našem šachovém oddíle, kromě místních hráčů, registrujeme i talentované hráče z Osoblahy a Bučávky (Grček, Přibyla).