Loňský titul přeborníka ZŠ Město Albrechtice v šachu obhájil a putovní pohár se zlatou medailí za rok 2015 tedy opět získal Janis Raptis ze 4. B. Druhé místo a bronzovou medaili vybojoval Daniel Galuška ze 6. B a bronzovou příčku obsadil Robert Schaffartzik z 9. A.

Dan, Janis, Robert…

Letošního již 9. ročníku přeboru školy se 18. června 2015 zúčastnilo rekordních 34 žáků, z toho dvě dívky. Hrálo se tradičně švýcarským systémem na 7 kol a vítězný Janis získal plný počet 7 bodů! Zato o další místa se vedl tuhý boj až do posledního kola a na zbylé dvě medaile mohlo dosáhnout dalších 8 hráčů. Ne všichni tedy mohli být po posledním kole spokojení…

Sehrálo se hodně partií…

Zato přítomní trenéři Ing. Karel Handlíř a Lukáš Anton kladně hodnotili vysokou taktickou úroveň partií. Dlouhodobý trénink a účast na řadě turnajů nese ovoce v podobě velmi dobré výkonnosti mladých šachistů všech věkových kategorií na okresní i krajské úrovni.

Chvíle soustředění…

Příslibem do budoucna jsou výkony těch nejmladších: 9. místo obsadil David Stilecz ze 2. B (4,5 bodu), 10. místo František Veselý z 1. B (4 body). Výsledky ostatních naleznete v tabulce s pořadím.

Perníkové medaile pro všechny…

Turnajové občerstvení a ceny dotovalo SRPŠ a oddíl TJ Tatran Město Albrechtice. Členům tohoto šachového oddílu byly předány nové dresy, ve kterých budou na soutěžích reprezentovat naše město. Za krásné perníkové medaile pro všechny hráče pak děkujeme paní Martině Kalčíkové.