Den otevřených dveří využili všichni zájemci, absolventi i budoucí prvňáčci se svými rodiči a prarodiči k tomu, aby si v sobotu prohlédli albrechtickou školu.

V učebnách je přivítali paní učitelky a učitelé, kteří jim převedli, na co se mohou příští školní rok těšit, např. nové učební pomůcky a moderní vybavení tříd.

Interaktivní tabule je bezva…

Po celou dobu procházky školou stopovali předškoláčci maskota školy – sluníčko. Sluníčko jim pomáhalo při plnění úkolů a také pilné dětičky odměnilo dárkem.

Asi budu truhlářem…

V tělocvičně se hrál florbal, stolní tenis, byla připravena překážková dráha. V dílnách se tvořilo s hoblinkami a dřevem. Paní učitelky připravily aktivity, při kterých se nikdo nenudil.

Vyrábíme…

Skládaly se origami, vlaštovky, hrálo se divadlo, používala se bezdrátová myška, na noteboocích se plnily zábavné úkoly.

I sluníčko umí bubnovat…

V hudebně se odvážlivci pustili do zpěvu, hraní na bubny a jiné nástroje. Poslech a zpěv anglických písní se ozýval i z jazykové učebny.

Taky se naučím tak rychle psát…

Výtvarnou dílnou se pochlubil pan Jaroslav Hrubý. Nejlepší písaři z řad žáků představili programovou výuku ZAV a předvedli návštěvníkům psaní všemi deseti.

Kouzlíme…

Mladí fyzici a chemici lákali návštěvníky na pokusy, které si nachystali v odborné učebně.

Umíte zelektrizovat balónek…

Nejvíce se dětem líbily pokusy a kouzla, např. zelektrizované balónky, vznášedla, záhadný stan (uvnitř byl svítící domeček a jeho okny procházely paprsky světla).

Barvíme…

Foukání bublin a hry s magnety a chromatografie – děti si mohly nechat rozložit barvičku fixu na jednotlivé složky barevných inkoustů, ze kterých byl daný odstín fixu namíchán. Prostě pohádka.

FyzShow všechny pobavila…

Na jedenáct hodin byla připravena velká show fyzikálních pokusů s kapalinami, kterou předvedli obecenstvu nadšenci přírodovědných předmětů.

Našel jsem svoji třídu…

Zájemci nahlédli do kronik školy. Po náročné procházce školou čekalo ve školní jídelně na hosty malé občerstvení.

To že je model ucha…

Den otevřených dveří se vydařil a my se těšíme na nové školáčky, se kterými se uvidíme již v úterý 26. ledna při zápise.

Foto Milan Pokorný, Regína Hajná, video a text Regína Hajná

Back To Top