Vítězové karate

Už několik let mají žáci ZŠ i obyvatelé Města Albrechtic možnost navštěvovat Karate klub Město Albrechtice, který vede Daniel Bonček sensei. Oddíl spadá pod Czechian karate association. Asociaci založil 2. března roku 1994 Sawas Sofianidis sensei. První dojo – Gymnasion v Krnově nemuselo začínat od nuly, protože jádro tvořilo několik žáků bývalého oddílu karate, který založil a 10 let vedl Fote Angelovský.

Každý rok pořádá Czechian karate association několik soustředění na Dlouhé vodě. Členové asociace se mohou zúčastňovat také tábora o letních prázdninách. Na jaře je organizován Gymnasion cup, na podzim Mistrovství České republiky v karate.

První medaili získal pro albrechtický oddíl Roman Ševčík.

Na 6. mistrovství České republiky vystoupili na stupně vítězů Ladislav Nemet a Roman Ševčík. Eduard Cios získal na stejné soutěži 2. místo v kategorii kumite (volný zápas) chlapců 7 – 10 let a 1. místo v kata (souboj s fiktivním nepřítelem) ve stejné věkové kategorii. Na soutěži kumite družstev získal družstvo Města Albrechtic ve složení Eduard Cios,
Gabriel Cios, Roman Ševčík a Ladislav Nemet získal 3. místo.

V listopadu roku 2000 se v Krnově konalo VII. mistrovství České republiky, kde se Gabriel Cios umístil na 3. místě v kategorii kumite chlapců ve věku 11 – 13 let.

Eda Cios

7. Gymnasion cup se uskutečnil v Krnově 28. dubna 2001. V kategorii kata chlapců

7 – 10 let získal Ondřej Kadlec 2. místo, Eduard Cios obsadil také 2. místo v kategorii kata chlapců 11 – 13 let.

V kategorii kumite chlapců 11 – 13 let získal Jan Košulič bronzovou medaili, Gabriel Cios získal ve stejné kategorii zlato.

O albrechtickém karate klubu se můžete dovědět více vždy ve středu a v pátek ve sportovní hale při ZŠ Město Albrechtice od 17:15 do 17:30.