V sobotu 18. dubna hostila tělocvična ZŠ v M. Albrechticích mládežnický turnaj v kategoriích U 8, U 10, U 12, U 14 a U 18. Celková účast 69 šachistů z 8 oddílů předpokládala tvrdé boje.

Naši šachisté znovu prokázali, že momentálně vládnou okresu. Z 15 možných medailí jich získali devět. A to je nebývalý úspěch!

3. Veselý J. 4,5 bodů M. Albrechtice

V kategorii starších žáků, což je naše dlouhodobá chlouba, jsme excelovali.

Obrovské překvapení nám připravili nováčci, kteří se poprvé zúčastnili šachového turnaje. Skvělý výkon podal Matěj Doležal (roč. 2006), který získal při své premiéře překvapivě 4 cenné body a prvňáček Martin Štibora (roč. 2007), který rovněž vybojoval 4 body. Oba obsadili ve svých kategoriích 5. místo. V této kategorii startovalo celkem 28 šachistů.

V Krajském tréninkovém centru mládeže jsou kromě našich žáků také krnovští šachisté, kteří jsou našimi největšími soupeři a současně kamarády. Jejich 16-ti členná výprava získala 3 medaile. Šachový výbor děkuje všem našim 18-ti dětem za reprezentaci sebe, města, ZŠ a ŠO.