Čtvrteční dopoledne prožili třeťáci v imaginárním autobuse. Do něj děti nasedly krátce po probuzení. Zvuk budíku se rozezněl třídou přesně v 7.50. Po krátké rozcvičce sestavené z příkladů násobení a dělení si všichni spočítali, kolik korun potřebují na jízdenku.

Nasadili batůžky na záda a po zakoupení lístku se pohodlně usadili v autobuse (lavicích), který je odvážel do ZOO. Cestou počítali, kolik lidí nastoupilo a vystoupilo na nejbližších zastávkách. Pozorovali okolí a zpívali si známé písničky.

Konečně dorazili do cíle. V zoologické zahradě je nejvíce zaujaly žirafy. Chvíli se u nich zdrželi. Při další procházce narazili na výběhy s anglickými názvy zvířat, ty však snadno rozluštili s pomocí paní učitelky, která je vyučuje angličtině.

Samozřejmě nemohli vynechat návštěvu hračkárny, kde si každý mohl koupit suvenýr pouze do sta korun. Podařilo se.

Malí výletníci nezapomněli na své rodiče a napsali jim krátký pozdrav. Před odchodem na poštu si ještě pomocí buzoly a kompasu upřesnili, kterým směrem se vydat.

Pohlednici skutečně odnesli na místní poštu a odeslali. Teď netrpělivě čekají, jestli zásilka dorazí.

Po návratu z příjemného „výletu“ si všichni pečlivě zapsali své zážitky. Někteří dokonce skládali básničky na téma autobus. Třeba tuhle:

Autobus, autobus
a v něm kecá hodně pus.
Autobus, autobus,
vedle něho jede trolejbus.
Autobus, autobus,
veze hodně pus.
Pusy furt kecají,
pokoje nedají. (autor: Jan Kubisz)

Foto a text Alena Václavíková 

Back To Top