Mnozí lidé již tradice Vánoc moc neznají, protože i oslavy Vánoc se mění v závislosti na době. Zdobení vánočních stromů podléhá módním trendům, ať už co se barev týče, materiálů, tvarů… Děti z 2. B se rozhodly pochopit a na vlastní kůži zažít tradiční malování skleněných baněk.

Práce nám šla od ruky…

Příhodně se tato akce konala v Slezském národním muzeu v historické budově, kam se asi již tato technika pomalým krokem přesouvá. Svědky naší tvorby byly krásné, rozlehlé prostory vstupní haly, vycpaná zvířata v suterénu muzea a výstavní skleněné ozdoby ve vitrínách, které se staly naší inspirací.

Lepidlem namaluji vánoční motiv…

Děti si špejlí namočenou v lepidle namalovaly mnohé tvary, ozdoby a motivy, které po zasypání střípky různých barev vynikly jako třpytivý, lesklý ornament.

Baňka pro Rebeccu….

Na závěr druháčci připravili dárek pro kamarádku Rebeccu, která již druhým rokem studuje v Thajsku, ale přesto je jejich spolužačkou. Jsou to dvě baňky (modrá a červená) s podpisy, které psali originální skleněnou zdobičkou, což jim dalo celkem zabrat. Až na jednu menší nehodu se baňky podařilo dopravit domů, kde budou zdobit domácnosti a dělat radost blízkým, což bylo hlavním smyslem této druhácké předvánoční akce.

Foto i text Vladimíra Dudková

Back To Top