V pondělí 11. června jsme vlakem vyrazili na náš letošní školní výlet do Olomouce. Kdo? No přece 7. A, paní asistentka Silva a paní učitelka Pokorná. Cesta nám rychle ubíhala, a tak jsme se ani nenadáli a už jsme vystupovali na olomouckém nádraží.

Do centra města jsme se svezli tramvají, ale pak už jsme se museli spoléhat jen na vlastní nohy. V lanovém centru Proud jsme se zpočátku nevěřícně dívali na průlezky, překážky, houpačky a hlavně na malé osmileté děti, které se bez jakýchkoliv obav či zábran pohybovaly v desetimetrové výšce.

Časem jsme zjistili, že i my s pomocí dvou sympatických instruktorů zvládneme totéž. Na závěr našeho tříhodinového pobytu jsme si všichni vyzkoušeli zdejší lahůdku – houpačku pro dva.

Instruktor Jarda nás „vytáhl“ do 15 metrové výšky a pustil! Bylo to úžasné, i když jsme si u toho někteří i pořádně zařvali:).

Na Horním náměstí v centru Olomouce jsme si prohlédli místní radnici s orlojem i největší barokní morový sloup v Evropě. Zpáteční cesta zase rychle uběhla a my se unavení, ale spokojení vraceli domů.

 Foto a text Jana Pokorná

Back To Top