Minulý týden se žáci 2. A vypravili do Městské knihovny v Krnově na program Hrdinové večerníčků. V oddělení pro malé čtenáře je očekávali dva mladí knihovníci s vědomostními úkoly.

Prvním úkolem bylo pozorně sledovat v televizi ukázky večerníčků a pojmenovat jejich postavy. Děti se dozvěděly, kdo Večerníčkovi propůjčil hlas, kdo ho nakreslil, na čem všem jezdil, když rozdával pozvánky. Malí školáci se při besedě shodli, že nejoblíbenějším večerníčkem byl Krteček s nezapomenutelným příběhem Krtek a kalhoty.

Druhým úkolem byla pohybová hra. Děti předváděly zvířátka, která pomáhala krtečkovi se šitím kalhot. Na pohovce mezi spoustou drobných předmětů a obrázků musely vybírat ty, které jsou potřebné pro šití. Věci vložily do pytlíku z látky, řekly kouzelné „abraka dabraka“ a nechaly kouzelné síly pracovat.

 

Třetím úkolem bylo pomoci hajnému Robátkovi třídit lesní zvířátka, pojmenovávat je a určovat jejich stopy. Ten, kdo úkol splnil, mohl chytat papírové ryby na udici s magnetem.

 

Čtvrtý úkol byl nejtěžší, protože na tabuli bylo mnoho obrázků známých i méně známých večerníčkových postaviček a děti k nim přiřazovaly jejich jména. Nakonec i tento úkol zvládly. Co se za tím dělo v kouzelném pytlíku? Školáci s napětím čekali. Kouzelné síly ušily kalhotky přesně takové, jaké měl krteček v pohádce.

Na druhý den se v hodině čtení někteří žáci pochlubili, že doma našli a začali číst knížku s večerníčkovým hrdinou. Už se těším na jejich prezentace přečtených knížek.

Foto a text Irena Santariusová 

Back To Top