Každý, kdo pracuje s počítačem, jistě ocení rychlé a snadné ovládání klávesnice všemi deseti prsty. Psát naslepo, sledovat pouze obrazovku a maximálně se soustředit na své myšlenky – to je jeden z cílů moderní programované výuky ZAV. Podle jejího autora, pana Jaroslava Zaviačiče, se učí naši žáci již 12. rokem. „Máte otevřenou první lekci výuky ZAV, jste připraveni?“ Tak zněly poslední pokyny před startem oblíbené Talentové soutěže ZAV.

Ve středu 9. března proběhl již 3. ročník jejího školního kola. Do soutěže se zapojilo 57 žáků, což je asi 20% všech, kteří píšou v „ZAVu“. Výsledky jsou velmi dobré a ukazují, že stále úspěšná vystoupení našich dětí na republikovýchi mezinárodních soutěžích nejsou náhodná. Potěšující je, že se zlepšují i žáci v mladším školním věku. Cílem soutěžících bylo napsat za půl hodiny co nejvíce lekcí v programované výuce ZAV.

Krátká porada p. A. Václavíkové a p. T. Kurečkové, řed. soutěže

V kategorii 3. a 4. tříd si nejlépe vedla Nela Drahokoupilová ze 4. třídy, která napsala 82 cvičení. Její spolužák Miroslav Banovec získal 2. místo za 78 cvičení a Tomáš Včelný, rovněž ze 4. třídy, napsal 68 cvičení a umístil se na místě 3. Pochvalu si zaslouží i třeťáci, zvláště Natálka Bučková, která napsala 55 cvičení a získala 5. místo. V kategorii 5. a 6. tříd zvládl Daniel Ondrašík z 5. A neuvěřitelných 136 cvičení. Vyhrál nejen svou kategorii, ale stal se také absolutním vítězem celé soutěže a navíc ještě překonal i dosavadní rekord naší školy – 135 cvičení.

Nejlepší byl Daniel Ondrašík

Druhé místo v této kategorii obsadila Kristýna Huserová ze 6. B, napsala 96 cvičení a třetí příčku získala Petra Kociánová z 5. A za 91 cvičení. Kvalitně byla obsazena i kategorie 7. – 9. tříd. Pomyslnou zlatou medaili si zasloužila Zuzana Adamíková z 9. A za výkon 124 cvičení. Vyrovnaný a zároveň napínavý „souboj“ o druhé a třetí místo předvedli Honza Ondrašík z 8. B a Robin Moravec z 9. A.

Společná fotka oceněných s ředitelkou soutěže p. uč. T. Kurečkovou

Nakonec byl lepší Honza, který získal 2. místo za 111 cvičení a Robin si vybojoval 3. místo za 105 cvičení. Překvapivé výkony předvedli i Jakub Smolík z 8. A a Marie Holubová ze 7. B – oba shodně napsali 100 lekcí. Nejlepší písaři si za své vynikající výsledky odnesli diplomy a pěkné ceny, ostatní kromě pochvaly sladkou odměnu.

Ještě něco dobrého na zub předává paní ved. vych. M. Kulichové

Poděkování za to patří SRPDŠ a panu René Václavíkovi. Za pomoc při organizaci soutěže děkuji Marii Kulichové, Aleně Václavíkové, Pavlíně Kostelníkové a panu řediteli Karlu Knappovi. Kompletní výsledkové listiny si můžete přečíst zde.

Foto-video Karel Knapp, text Taťáňa Kurečková

Back To Top