Předvánoční sportovní klání si užili všichni žáci z osmých a devátých tříd, kteří mezi sebou poměřili své fyzické schopnosti.

Nástup sportovců…

Turnaj kombinoval 2 sporty, futsal a vybíjenou, ve kterých se všechny čtyři třídy navzájem utkaly systémem „každý s každým“ a součet získaných bodů (vítězství 2 body, remíza 1 bod, prohra 0 bodů) pak určil pořadí tříd.

Jen ať nejdu ze hry ven…

Povinné bylo rozložení hráčů při hrách, neboť první poločas ve futsalu hráli kluci, druhý poločas holky a výsledky se sčítaly. Vybíjenou začínali hrát ti, kteří nehráli futsal (5 děvčat a 5 chlapců), v druhé části se ovšem mohli nechat vystřídat futsalisty.

I holky umí…

Každá třída tedy pořád hrála buď futsal, nebo vybíjenou a všichni žáci tříd (až na marody) se aktivně podíleli na zisku bodů.

Boj na život a smrt…

Ve vybíjené to byl někdy boj na život a na smrt a rozhodčí měli co dělat, aby zkrotili rozvášněné emoce.

Futsalový zápas…

Napínavý boj nabídl poslední futsalový zápas, kdy kluci z 9. B prohrávali s 8. B už 5:0, ale holky z 9. B nakonec ztrátu dotáhly a gólem v poslední minutě zápas vyhrály.

Rozdáváme ceny…

Celkovým vítězem turnaje se stala 8. A s 8 body, na druhém místě v těsném závěsu skončila 9. A se 7 body a třetí pak 8. B se 4 body.

Snad se nám podařilo splnit i motto turnaje: „Nejde úplně o to, kdo vyhraje, ale ať si to užijeme.“