Ve čtvrtek 22. února vyrazilo 38 žáků osmých a devátých tříd do Prahy na muzikál. Cesta vlakem proběhla téměř bez komplikací, jediným problémem bylo najít v takovém počtu správné místo na sezení. Z nádraží jsme šli pěšky do AZ hostelu, který se nachází jen 10 minut od hlavního nádraží.

Pak nás čekala procházka přes Karlův most kolem rodného domu Jana Nerudy na Hrad, kde jsme se sešli s panem plukovníkem Mokrejšem. Z dvouhodinové komentované prohlídky byla určitě nejzajímavější návštěva Chrámu sv. Víta a následný výstup do jeho věže. V Praze sice svítilo slunce, ale na Hradě bylo tak chladno, že nás ani těch 250 schodů dostatečně nezahřálo.

Ze Zlaté uličky jsme se následně tramvají přemístili do Palladia na teplou večeři, poté jsme se jen na pokojích převlékli a hurá do Karlína. Lucie Bílá hrála i zpívala úžasně, právem si za svůj výkon zasloužila nominaci na cenu Thálie, ale i ostatní herci odvedli skvělé výkony. Představení trvalo bezmála tři hodiny, nebylo tudíž divu, že dětem vyhládlo a v McDonald´s si koupily pozdní večeři.

Ráno po snídani jsme si opět užili komentovanou prohlídku, ovšem tentokrát v muzeu voskových figurín. Právě v Grevínu jsme pořídili většinu fotografií, jednak se bylo na co dívat, navíc nám při fotografování nemrzly ruce. Na oběd jsme se vypravili do OC Arkády Pankrác, kde právě probíhala výstava vozů značky Mercedes.

Tam jsme se naobědvali, nakoupili svačiny a drobné dárečky a vydali jsme se k domovu. Pětihodinová cesta utekla jako nic a my jsme se rozešli do svých domovů. Výlet na nějaký muzikál si určitě zopakujeme, jen si vybereme teplejší měsíc na jeho realizaci.

Foto a text Renata Doležalová

Back To Top