6. B se vydala na školní výlet až mezi posledními, také proto ji v pondělí 19. června v Olomouci přivítalo opravdu letní počasí. Děti čekal stejný program jako 7. B v květnu, třídní učitelky obou tříd jej totiž připravovaly společně.

První aktivitu představovalo lanové centrum, kde se všichni rozehřáli kolektivní soutěží v předávání lana bez pomoci rukou. Následoval výstup na šikmou plošinu a lezení v osmimetrové výšce.

Nejlepším provazolezcem třídy se ukázala být Agi Baronová, která si i ty nejnáročnější překážky vysloveně užívala.

Deset nejstatečnějších se pak nechalo přemluvit ke skoku z obří houpačky, prý to bylo hrůzostrašné.

Po prohlídce sloupu Nejsvětější Trojice, výstupu na vyhlídku v kostele sv. Mořice a obědě na Dolním náměstí jsme se přesunuli do Laser Arény. Měli jsme objednány tři hry pro každého hráče, ale polovina zúčastněných si připlatila čtvrtou hru, tak je střílení bavilo. Nejpřesnější mušku měli Tom Gebauer, Peťa Kodrla a Honzík Hlawiczka.

Navečer nám na ubytovnu přivezli pizzu a pak už jsme mohli vyrazit do kina. Zhlédli jsme nové zpracováni Mumie a bylo mnohem strašidelnější, než jsme očekávali, leknutím nadskakovaly i paní učitelky.

V úterý se ještě oteplilo, naštěstí jsme měli naplánovaný bowling v klimatizovaném Sport centru. I v této disciplíně zvítězil Tom, druhé místo patřilo Ellen Vykopalové a třetí Dominiku Janošecovi.

Cesta na oběd do Šantovky se poněkud zkomplikovala nevolností jednoho ze spolužáků, ale nakonec to dobře dopadlo, všech dvacet čtyři dětí je v pořádku doma a už se těší na další společné akce.

Foto a text Renata Doležalová

Back To Top