Je to již tři roky, co jsme na naší škole uvedli do praxe projekt Třídím, třídíš, třídíme. Papír, plasty nebo zbytky svačiny odkládáme do speciálních nádob, které jsou umístěny v každé třídě. Kromě toho sbíráme i víčka z PET lahví.

V loňském roce jsme naše aktivity rozšířili i o projekt Recyklohraní. Jedná se o sběr elektrozažízení a vybitých baterií. Do třídění odpadu je zapojena celá škola. Vše řídí EKO rada, složená z žáků 3. až 9. tříd, pod vedením pedagogů Hany Mackové, Věry Mertové a Michala Adámka.

 V rámci Recyklohraní je také na naší škole vyhlášen na úterý 23. února druhý sběrový den. Je zaměřen na hromáždění nepotřebných, drobných vysloužilých elektrozařízení a vybitých baterií. Proto, kdo máte doma staré, rozbité a nepotřebné mobily, kalkulačky, rychlovarné konvice, žehličky, DVD přehrávač, MP 3, elektronické hračky, klávesnice, nabíječky, radiobudíky, fény, fotoaparáty… přineste je do školy. Do popelnice tyto věci nepatří!

Foto Karel Knapp, text Ekorada

Back To Top