skip to Main Content

Jednoho krásného říjnového dne jsme si vyjeli do Ostravy. Těšili jsme se na návštěvu planetária. Co se pod tímto názvem asi ukrývá? Naše představy se naplnily hned po příjezdu k budově v Krásném Poli.

V prostorách celého planetária bylo na co koukat. Po úvodním filmu a vyprávění v sále jsme se přenesli do vzdálených galaxií, na jiné planety v Mléčné dráze, dozvěděli jsme se o možnosti v budoucnu navštívit planetu Mars a spoustu jiných zajímavostí.

Na chodbách celého objektu jsme se pak sami mohli seznamovat třeba s kabinou kosmické lodi, jak vzniká tornádo, využít vyfotografování na jiné planetě a zaslat pozdrav hned do školy. Prohlídka byla brzy ukončena, neradi jsme odcházeli k autobusu.

Čekala nás ještě návštěva dalšího zajímavého místa – Světa Techniky. Prohlídka a vlastní zkušenost v Dolních Vítkovicích byla úžasná. Vše jsme si mohli sami osahat a vyzkoušet, např. výrobu lžičky od tavení železa až po vylisování a vyleštění výrobku – máme všichni svůj vlastní suvenýr s logem firmy.

Vynálezy a pokusy, dva studenti nám předvedli krátkou chemickou prezentaci – co je vítr, do které se zapojili i někteří naši spolužáci. Po čtyřech hodinách jsme unaveni usedali do autobusu a vydali se na cestu domů.

Celý den nás vozil pan řidič Kocourek v novém autobusu, který se nám ohromně líbil. Byl vybavený moderně a hlavně bezpečnostními pásy. Písničky vytvářely atmosféru dokonalé diskotéky. V pozdější podvečerní době jsme vystupovali u školy a rozešli se spokojeně domů. Výlet se opět vydařil. Další nás čeká v listopadu.

Foto a text Dagmar Vopelková

Back To Top