Podzim je prima, když neprší, svítí sluníčko, příroda je krásně barevná. Obě první třídy využily krásného počasí a vypravily se na podzimní vycházku. Paní učitelky nejdříve své malé svěřence poučily o bezpečnosti, zkontrolovaly batůžky, vhodnou obuv a oblečení. Na začátku a na konci celé skupiny si děti oblékly reflexní vestičky pro bezpečnost. Potom jsme se všichni vydali na cestu.

To bude prima den…

První část trasy byla nejnáročnější, protože cílem byl kopec Skalky. Tam jsme si odpočinuli, posvačili a pokochali se výhledem na město. Z kopce dolů se šlo už veseleji.

Hlavně se dobře posilněte…

Na louce u balíků slámy foukal vítr silněji a děti se začaly těšit na pouštění draků. Některým drakům se na oblohu nechtělo. Jiný se nadějně vyhoupl, a pak šup na zem. Ale jeden, to byl rarášek. Na obloze tančil, dělal piruety a natřásal se. Děti se postavily do řady jeden za druhým, předávaly si šňůru a pokoušely se zkrotit toho divocha. Znenadání se holčičce Gai vytrhl z ruky a nabral směr na sever k Polsku. Mezi dětmi vypuklo zděšení. Ale v zápětí se stalo něco nečekaného. Vodítko se šňůrou se zabodlo do balíku se slámou. Ach, to se všem ulevilo. Neposedný dráček jim opět patřil.

Já si chci taky podržet draka…

Zábavu s drakem vystřídala dramatizace pohádky O Koblížkovi a O veliké řepě. Děti ze třídy 1. B předvedly pohádku dokonce v maskách.

Koblížku, já tě sním…

Na úplný závěr si obě třídy užily soutěžní hry Na dary pro královnu. Tuto hru nelze hrát bez rychlého běhu a rychlého čtení slov. Štěstí stálo na straně žáků z 1. A. Příště mohou zvítězit děti z 1. B, proto nemusí být smutné.

Slovo se musí správně přečíst…

A co se oběma paním učitelkám nejvíce líbilo? Jak si děti z obou tříd podzimní den spolu pěkně užily a jsou z nich fajn kamarádi.

Foto Alena Václavíková a Andrea Jandíková, text Irena Santariusová

Back To Top