Každým rokem si v prvním zářijovém týdnu procházejí prvňáčci s třídními učitelkami školu. Letos to bylo s p. učitelkou Jitkou Hlaváčkovou a p. učitelkou Erikou Kynickou. Pokud děti navštěvovaly předškolní oddělení Mateřské školy v Městě Albrechticích, pohybovaly se po chodbách, v učebnách, ve školní družině, v jídelně, šatnách, tělocvičně i v kancelářích  docela jistě. Není se co divit.

Prostředí docela dobře znaly z předcházejících návštěv, kdy je doprovázely tety ze školky. Od procházky prvňáků na začátku letošního školního roku po škole nás zpětně dělí už víc jak dva měsíce a oni už dnes určitě ví, kde hledat to, co potřebují.

Přibližně stejný časový úsek směrem vpřed nás nás dělí od zápisu do prvních tříd pro školní rok 2010/2011. Jestli na děti u zápisu budou čekat stejně jako v minulosti víly, Mach a Šebestová, Křemílek a Vochomůrka nebo někdo úplně jiný, to se zatím neví.

Co se ale ví určitě je to, že každý budoucí školák, který chce poznat prostředí naší školy, se může kdykoliv přijít se svými rodiči podívat. Stačí jen zavolat a dohodnout si termín.

Foto a text Karel Knapp

Back To Top