Po roce jsme se opět zúčastnili krajského kola přírodovědné soutěže Českého svazu ochránců přírody Zlatý list. I v deštivém počasí byla téměř celá soutěžní stezka umístěna do terénu před Základní školu v Břidličné. Na všechna družstva zde čekalo plnění různých úkolů na patnácti stanovištích.

Za naši školu jsme vyslali pět týmů složených vždy ze dvou tříčlenných hlídek. V nejmladší kategorii (1. – 3. třída) nás reprezentovalo družstvo ve složení Eliška Labajová, Ekrik Michalica, David Kvasnica, Barbora Tupá, Karolína Skrzyžalová a Marie Radoňová. Druháčci při své premiéře vybojovali krásné třetí místo.

Za kategorii M (4. -6. třída) se vydali na soutěžní stezku dvě družstva. Tým šesťáků ve složení Markéta Veselá, Ester Bartoňová, Adéla Zlámalová, Jan Mlčoušek, Petr Fedor a Petr Horák se umístil na výborném druhém místě.

Druhý tým ve složení Berenika Galušková, Samantha Anna Kaňa, Markéta Holubová, Tobiáš Moravec, Radek Tupý a Filip Konečný, všichni ze 4. B, se mezi šesťáky neztratil a načerpal zkušenosti pro příští rok.

Nejstarší kategorie byla zároveň nejúspěšnější. Obě naše družstva dosáhla na stupně vítězů. Lenka Křištofová, Natálie Němcová, Kamila Chmelařová, Martina Floriánová, Petra Sofková a Kristýna Fedorová obsadily třetí místo.

Týmu ve složení Tereza Lovásová, Adéla Turková, Ivana Kotková, Klára Gebauerová, Nela Grigoriadisová a Julie Kropáčová uteklo o jeden bod vítězství a holky skončily druhé.

Čas mezi soutěžením a vyhodnocením si děti krátily na besedách o palmovém oleji, ochraně přírody nebo exkurzí do provozu Al-Investu v Břidličné. Zruční vyráběli v dílnách ptačí budky.

Největší zájem byl však o návštěvníky ze Zoo Olomouc. Pohladit si surikatu Ríšu, papouška kakadu nebo zakrslého králíčka Míšu lákalo děti nejvíce. Ti odvážnější se dokonce fotili s krajtou omotanou kolem krku.

Polední pauzu zpestřilo vystoupení skupiny šermířů Severští páni z Krnova, se kterými pravidelně vystupuje i Staňa Varecha z 9. A. Děkuji všem soutěžícím za vzornou reprezentaci školy a taky paní učitelce Zdence Závodné, jež pomáhala s přípravou druháků.

Foto a text Miroslava Tupá

Back To Top