Už více než rok působí na naší škole pěvecký sbor, který má za sebou řadu vystoupení. Protože jsou holky velmi šikovné, rozšířili jsme naši spolupráci taky za „hranice“ Města Albrechtic. Další hudební nadšenci totiž navštěvují Základní školu na Janáčkově náměstí v Krnově. Slovo dalo slovo a domluvili jsme se na společném soustředění u nás ve škole.

Podívejte se, co již společně umíme…

Den D nastal v pátek 2.11. ve 14 hodin, kdy do Albrechtic dorazila krnovská rocková sekce (Rock2Day) pod vedením pana učitele Martina Kopečka. Kluci si nachystali bicí a elektrické kytary a pustili se do zvukové zkoušky. V 16 hodin potom přijel i pan učitel Jiří Šiffner s druhou polovinou krnovského SAHu (Spolek alternativní hudby při ZŠ Janáčkovo náměstí Krnov) a také naše sboristky pod vedením paní učitelky Veroniky Glötzerové. Společná zkouška začala zhruba v 16.30, holky se totiž nejprve musely v rámci správné hlasové hygieny rozezpívat.

Pěvecký sbor ZŠ Město Albrechtice pod vedení p. uč. V. Glötzerové…

Naším cílem bylo secvičit dvě anglické skladby – Moonlight Shadow (hit britského multiinstrumentalisty Mika Oldfielda) a Scarborough Fair (anglická píseň z 16. století, kterou proslavili Simon a Garfunkel.) Hudebníci i zpěvačky nacvičovali obě skladby několik týdnů, takže společná souhra nakonec netrvala dlouho. Po náročné zkoušce nás čekal společenský večer. Krnováci nám zpestřili večer rockovým koncertem a náš sbor jim na oplátku zazpíval několik ukázek z repertoáru.

Po práci zábava…

Abychom se taky trochu odreagovali, zahráli jsme si zhruba deset společenských her (Jména, Na důvěru, Kdo sní dříve rohlík, Na slepce, Na upíry…), při kterých padaly salvy smíchu a vzpomínat na ně budeme ještě dlouho. Potom už následovala večerka. Kluci si ustlali v klubovně a holky v malé tělocvičně.

Poznáváte i naši bývalou žákyni? 🙂

V sobotu 3. listopadu zazvonil budík už v 7.30, vstávat se sice nikomu moc nechtělo, ale čekal nás vrchol soustředění – natáčení naší několikatýdenní práce. Pan ředitel Karel Knapp obětoval volnou sobotu a vy se tak můžete podívat na plody naší práce v přiloženém videu.

Pan učitel Šiffner z V. ZŠ Krnov…

Chtěla bych poděkovat všem účastníkům, vedení školy i  správním zaměstnancům za vstřícnost při organizaci soustředění, které proběhlo na jedničku. Pokud se vám naše hudba líbí, přijďte se na nás podívat 30.11. na albrechtické náměstí, kde budeme všichni vystupovat v rámci Adventního setkání.

Foto-video Karel Knapp, foto a text Veronika Gloötzerová

Back To Top