I letos u příležitosti Dne Země se v poslední dubnový den v Bruntále zapojili žáci naší školy do ekologické soutěže. Při řešení úkolů se dost zapotili, neboť nevyplňovali klasické testy, ale museli při řešení úkolů používat své smysly.

Na začátku klání vypracovali vstupní test, jehož bodové hodnocení se hned započítávalo. Na stanovištích poté plnili se zavázanýma očima různé úkoly, ochutnávali, očichávali, šlapali bosýma nohama do krabic s přírodninami.

Určovali zvuky zvířat, smysly používali při řešení fyzikálních úkolů, překládali do angličtiny slovíčka, jež se tohoto tématu také týkala. Zvlášť se hodnotil úkol, který si družstva přivezla s sebou – pořízené fotografie znázorňující smysly.

Do bojů se zapojili i učitelé, také ti osahávali a určovali předměty bosou nohou. Naše škola vyslala do soutěže tři čtyřčlenná družstva složená z žáků sedmých až devátých tříd.

V mladší kategorii se družstvo ve složení Martina Němcová, Nela Drahokoupilová, Marie Murová a Milan Trebulák umístilo na krásném 2. místě.

Ve starší kategorii obsadili Mirka Musilová, Eliška Poláchová, Robert Schaffartzik a Tomáš Kostelník 7. místo. Druhá skupina, v níž byli Petr Kučera, Vojta Blažek, Ondra Ivánek a Alexandr Frančák získala místo 9.

K výsledkům všem gratulujeme.

Foto a text Miroslava Tupá

Back To Top