Náš projekt jsme rozdělili na tři části. V pondělí nás zajímalo tělo, jeho části, smysly, vnitřní orgány a kostra. Je to velmi obsáhlé téma, proto jsme pracovali ve skupinách.

Skupinky vznikly náhodně lístečkovou metodou. Jednotlivé lístečky měli členové skupiny vlepovat do nákresu lidského těla podle zkušeností. Dále vepsat stručně, co má určitá část organismu na práci. Teprve poté jsme si pouštěli prezentace, které nám informace upřesňovaly a zdokonalovaly.

Moje tělo je moderní slovenská píseň, která nás zvedla od práce a rozhýbala nám strnulá záda, abychom dále pokračovali s již získanými znalostmi a přesně umísťovali části, orgány a kosti na skutečná místa těla zobrazeného v životní velikosti.

Úterý bylo ve znamení zdravého životního stylu. Aby bylo tělo zdravé, musí se otužovat, dostatečně hýbat, jíst ovoce, zeleninu, chodit na čerstvý vzduch, vhodně se oblékat a zdravě se stravovat.

Když už ale přece jen onemocní nějakým neduhem či se případně zraní, je třeba mu pomoci. Jaké nemoci dětem hrozí a kdo jim pomůže, bylo právě úterní téma. Také koho volat, jsme-li svědky nehody, a jak mohou i malé děti pomoci. Základy první pomoci jsme zvládli na jedničku. Ošetříme odřeniny, drobná krvácející poranění, zlomenou nohu a ruku.

Poslední den projektu byl spíše praktický. Vyrobili jsme si zdravou svačinku z tvarohu stejně jako Dr Voštěp z pohádky O princezně Solimánské. Princezna se uzdravila, všechno dobře dopadlo. Stejně tak i náš projekt.

Foto a text Vladimíra Dudková

Back To Top