Prvňáčci mají za sebou první školní dny. Pomalu si zvykají na nové prostředí. Řada z nich už ráno najde samostatně cestu labyrintem chodeb a schodišť od šaten do své třídy a odmítá doprovod rodičů.

Všichni už ví, kdo je jejich paní vychovatelka ve školní družině a kudy se chodí do jídelny. Jenže. Vyznat se ve škole, to není jen trefit se do své třídy. Co všechno musí prvňáčci zvládnout, to ví nejlépe jejich třídní učitelka, paní Jitka Hlaváčková.

Zajímá nás úplně všechno…

A proto pro děti vymyslela procházku školou včetně návštěv tříd, do kterých chodí jejich bráškové, sestry i starší kamarádi. Podívaly se také do tělocvičny a k panu Hrubému do výtvarné dílny.

V kanceláři u pana zástupce…

Paní třídní učitelka Jitka Hlaváčková jim nezapomněla ukázat ani cestu do sborovny, a jak jinak, ani do ředitelny, kanceláří pana zástupce, paní hospodářky a paní účetní. Všude bylo veselo.

Dostali jsme dobroty…

Zatímco v ředitelně většinu dětí zaujalo otáčivé křeslo, u pana zástupce řezačka papírů a možnost vyzkoušet si hlášení do školního rozhlasu. A v kanceláři paní účetní? Tam to bylo nejlepší. Rozdávaly se tam totiž dobroty.

Foto-video a text Karel Knapp

Back To Top