skip to Main Content

Teoretické poznatky o rostlinách a jejich rozmnožování si žáci 3. B letos již několikrát vyzkoušeli v praxi. Poprvé počátkem jara vysévali obilí. Podruhé za odborné asistence paní Vrbové, která je pozvala do dílen zemědělského učiliště, zasadili do květináče růžový muškát pro maminku k svátku.

Do třetice společně s druháky přispěchali ve středu 23. května na pomoc při zvelebování Zámeckého parku Město Albrechtice. Zdejší „zámecká“ paní Alena Šišková se svým mužem pořádá již mnoho let aktivity nejen pro žáky naší školy, ale také pro širokou veřejnost. Hlavním cílem jejich projektů je záchrana místní historické památky.

V letošním roce se rozhodli, že zřídí „bio“ zahradu s užitkovými i okrasnými rostlinami. Paní Alenka dětem znovu osvětlila rozdíl mezi sázením a vyséváním rostlin, prezentovala různé výpěstky a semínka. Pomocníci je rozlišovali nejen podle vzhledu, ale také čichem.

Společně připravovali půdu, řádkovali a následně sázeli nebo vysévali. Malí zahradníci se dozvěděli, že je nutno do záhonku zasadit také „smrasďocha“, tedy aksamitník. To proto, aby odpuzoval slimáky a jiné škůdce.

Po záslužné práci a získání informací o historii zámku se všichni společně usadili k ohništi a opékali párky nebo oblíbenou pochoutku. Trdelník a domácí limonádu si pochvaloval každý. Paní Šišková jim prozradila i tajný recept na skvělý nápoj.

Při rozloučení ještě kluky a holky pozvala na připravovaný podzimní projekt, v němž budou vyrábět „zimní domečky“ pro broučky a jiné živočichy vyskytující se v této lokalitě.

Foto I. Santariusová, A. Václavíková, text A. Václavíková

Back To Top