Děti z 2. B věděly, že v pondělí 22. 4. slaví naše planeta svátek. Připravovaly se věnovat Zemi ten nejkrásnější a zároveň nejpraktičtější dárek – uklidit kus přírody od odpadků, aby se jí lépe dýchalo. Bohužel v její slavný den nemělo být zrovna přívětivě, proto druháci vyrazili už v pátek 19. 4. Sluníčko je svými paprsky povzbuzovalo do práce, ale ani nemuselo.

Kluci a holky se vyzbrojili pytli, reflexními vestami a pracovními rukavicemi a pustili se do sběru. Jejich trasa vedla nejdříve kolem školy, a pak pokračovali po cestě směrem k Opavici, která je zároveň i cyklostezkou. Děti byly překvapeny, co všechno se dá najít v trávě, v lese, na louce i v příkopách za odpad. V pytlích mizely PET láhve, plechovky od nápojů, obaly od pamlsků, sklo, polystyren, linoleum, plastový stavební materiál a mnoho dalšího.

Před Opavicí se pomocníci otočili a sbírali odpad tentokrát po druhé straně silnice směrem ke škole. Tam toho nebylo o mnoho méně. Po cestě ale nastal problém, odpadků bylo tolik, že už jej ani kluci neunesli. Již jednou nám pan školník pomohl, zkusili jsme to i tentokrát. Zavolali jsme mu a on opět nezklamal. Přijel i s vozíkem na místo, kam jsme nejdál pytle dotáhli, vše naložil a rovnou odvezl na sběrný dvůr. My mu za to touto cestou moc děkujeme!

Přikládáme ještě naše fotky, které jsme pořídili na výpravě za živočichy na jaře, pak fotky z řízkování muškátů a ještě Maxíka. Přinesl nám ten obrázek ráno před akcí, nádherně nás tím nakopl do práce!

PS: Přejeme ti, Země, ještě hodně takových akcí!!!

Foto a text Vladimíra Dudková

Back To Top