Malá, velká, tlustá, tenká, dejte pozor na písmenka, žákům paní učitelka říká, jsou slova písničky, kterou si zazpívali žáci 1. stupně se skupinou Marbo na nedávném školním koncertě. Ale touto radou se hlavně řídí naši prvňáčci.

Od začátku roku se naučili poznávat a číst samohlásky a další mnohá písmena, spojovat je do slabik, slov a vět. Aby učení nebyla nuda, hrají hry Škatule, škatule hýbejte se, Plácačkovanou, Prší a Slovní fotbal. Také písmenka vytrhávají z papíru, modelují, vybarvují a soutěží v rychlém čtení ve dvojicích.

Zábavné jsou i úkoly na Odkazech k procvičování učiva. Trošku náročnější činností je skládání ze složek a čtení pracovních listů. A protože první učebnici Živou abecedu všichni úspěšně „přelouskali“, navštívila 1. B třídu Babka Abecedka a přinesla dětem předvánoční dárek. Krásné a barevné Slabikáře.

Možná si i vy, vzpomenete na první věty ve svém slabikáři. Máma má maso. Ela maso mele a solí. Ó, my se máme. Tak tyto první řádky už čteme bez chyb a těšíme se, že pod stromečkem už najdeme knížku, kterou si sami přečteme. I vám přejeme, abyste v nadílce našli počteníčko, od kterého nebudete moci odejít.

Foto Regína Hajná, text Zdenka Závodná

Back To Top