A je to tady! Nastala výletní sezona a s blížícím se létem jsme se vydali s paní učitelkou Veronikou Glötzerovou a paní učitelkou Radkou Žlebčíkovou na dvoudenní výlet do Brna, který proběhl 31. května a 1. června. Ráno v 6.35 se celá třída sešla na vlakovém nádraží, kde nám o deset minut později jel vlak do Krnova.

V Krnově jsme přestupovali na vlak do Olomouce a následně z Olomouce do Brna (místenky byly zajištěny). Cestou do Brna jsme se všichni kochali krásnou přírodou a smáli vtipným historkám Michala Chramosty a Ondry Priesečana.

Po příjezdu do moravské metropole jsme měli menší rozchod na jídlo a pití a poté už byl čas na přesun do Paintball arény. Převlékli jsme se do maskáčů a hra v budově začala. Po dvou hodinách plných modřin a odřenin jsme se šli ubytovat do hostelu Jacob v centru Brna blízko divadla Bolka Polívky.

Když bylo vybaleno, utíkali jsme na náměstí, kde jsme s údivem pozorovali brněnské památky – např. sochu koně moravského markraběte Jošta nebo orloj, o kterém nikdo z nás nevěděl, jak funguje, i když jsme si přečetli návod. Ten, kdo se alespoň trošku orientuje v youtube světě, se mohl vyfotit a pokecat s českými youtubery jménem Pimps. Na náměstí se zdrželi jen na chvíli, protože právě natáčeli zajímavé video. Kdo ví, možná tam bude i někdo z nás účinkovat. V brněnské Vaňkovce si zase později přišli na své milovníci nakupování.

Celá 8. B se potom v podvečer vydala do slíbené a dlouho očekávané Laser arény. Hra začala a byla podbarvená psycho a hororovou hudbou, zábava to byla úžasná. Paní učitelka Glötzerová si sice nezahrála s námi, ale vyzkoušela novinku, která se k nám dostala z Ameriky – Virtuální realitu (pokud budete mít s rodinou čas, určitě zajděte, paní učitelka doporučuje!)

Po skončení únavné laser game jsme se konečně šli vyspat do hostelu. Druhý den nás probudily paní učitelky. Po skupinách jsme se přesunuli na vydatnou snídani. Pak už nezbývalo moc času, museli jsme se sbalit a tryskem pádit ven z krásného hostelu. Na náměstí u kostela jsme si prohlíželi fascinující a dechberoucí kostry v kostnici svatého Jakuba až z roku 1000.

Po tomto zážitku jsme se tramvají (brněnsky- šalinou) dostali na do našeho posledního cíle – Jump arény. Nejdřív jsme ale museli být seznámeni s pravidly bezpečnosti. Svými triky se pochlubil každý, někdo se je naučil v molitanovém „bazénku“, ale nejvíc z nás zabodoval spolužák Ondra Priesečan a Láďa Kozák.

Na konci výletu jsme šalinou odjeli k nádraží a vlakem zase dorazili domů doprovázeni vtipy a táborovými písničkami. Doufám, že atmosféra, která mezi námi vládla, zůstane i nadále taková pohodová. Děkuji paní učitelce Glötzerové, že nás na výlet vzala a paní Žlebčíkové za doprovod. Budu se těšit na další výlet s touto úžasnou třídou.

Foto Veronika Glötzerová, text Bianka Bakošová

Back To Top