• Miroslava Tupá
  • Soutěže
  • 267× přečteno

Po dvouleté pauze způsobené pandemií Covidu – 19 se naši mladí přírodovědci opět mohli zúčastnit krajského kola soutěže Zlatý list. V pondělí 9. května vyrazili směr Břidličná, kde pro ně byla připravena soutěžní stezka se čtrnácti stanovišti. Děti odpovídaly na otázky odborníků, kteří zjišťovali jejich znalosti z oblasti geologie, hydrobiologie, ornitologie, myslivosti a botaniky. Poznávali savce, obojživelníky, ptáky, ryby a různé členovce. Šestičlenné družstvo tvořily vždy dvě hlídky po třech žácích, jejichž body se na konci sečetly.

Soutěžilo se ve třech kategoriích. V nejmladší kategorii reprezentovali naši školu žáci paní učitelky Dudkové, která je na soutěž připravovala. Děti, konkrétně Matyáš Kozelský, Amálie Hanušová, Nela Rášová, Lukáš Štefanik, Julie Šrajbrová a Karolina Szwarczynska, jí udělaly velkou radost, protože vybojovaly krásné první místo. V mladší kategorii 4. – 6. tříd soutěžili Marco Krystyn, Jiří Němec, Michal Segeč, Erika Škrochová, Josefína Handlířová, Nikola Chybíková, ti se umístili na hezkém třetím místě.

V nejstarší kategorii 7. až 9. tříd za naši školu bojovala dvě družstva. Družstvo sedmáků ve složení Michaela Včelná, Michaela Chudárková, Barbora Tupá, Ekrik Michalica, Lukáš Doležal a Jan Matějka získalo čtvrté místo, což je v konkurenci starších žáků velký úspěch. Ostřílení deváťáci, jmenovitě Markéta Holubová, Berenika Galušková, Samantha Anna Kaňa, Emma Tumová, Ben Noah Peters a Radek Tupý, obhájili svůj výsledek ze šesté třídy a opět získali zlato. Zajistili si tak postup do národního kola.

Po soutěži byl pro děti zajištěn doprovodný program. Stavěly se ptačí budky, střílelo se na laserové střelnici nebo si děti mohly pohladit zvířata z chovatelského kroužku. Všem účastníkům soutěže gratulujeme a děkujeme!

Foto Vladimíra Dudková, Miroslava Tupá, text Miroslava Tupá

Back To Top