Tři, dva, jedna, start! – Takto začínala již tradiční a oblíbená Talentová soutěž ZAV pro osmdesát čtyři žáků prvního i druhého stupně. V nové počítačové učebně se postupně vystřídali od 20. února do 6. března.

Psaní na klávesnici zvládají malí i velcí, holky i kluci…

A co bylo jejich úkolem? Během 30 minut napsat co nejvíce cvičení od lekce jedna v programované výuce ZAV. Zdánlivě snadný úkol vyžadoval důkladné soustředění, přesnost i odvahu.

Nejde jen o rychlost, na výsledky má vliv i přesnost…

Pochvalu si jistě zaslouží Ondra Salvet z 6. B. Přestože nemá stejné podmínky pro psaní jako ostatní žáci, neváhal se do soutěže zapojit a dosáhl velmi dobrého výsledku. Po zásluze byl odměněn diplomem a pěknou cenou.

Jej, malý překlep…

V kategorii 3. tříd soutěžilo sedm žáků. Pomyslnou bronzovou medaili získala Natálie Řezáčová – napsala 29 cvičení. Stříbrnou medaili vybojovala Markéta Kadlíková – zvládla 45 cvičení a zlatou medaili – 1. místo si odnesl Janis Raptis za 54 cvičení.

Výsledky byly k dispozici on-line…

V kategorii 4. – 5. tříd soutěžilo dvacet pět žáků. Čtvrťáci byli vyrovnanými soupeři páťáků. 3. místo vybojovala Eliška Hajná z 5. A za 75 lekcí. Těsně před ní se umístila Eliška Baránková ze 4. třídy – napsala 77 lekcí a 1. místo získal Jan Badinka z 5. A za 80 lekcí.

Největší potlesk provázel morálního vítěze Ondru…

V kategorii 6. – 7. tříd byly Talentovky napínavé až do konce. Soutěžilo dvacet sedm žáků a výsledky se zdály vyrovnané. Sedmáci ale díky lyžařskému kurzu absolvovali soutěž mezi posledními, a tak pěkně zamíchali pořadím. Mirek Banovec ze 7. A napsal úctyhodných 115 lekcí a za ně získal 3. místo. Michalu Kvasnicovi z 6. A stačilo 116 lekcí na 2. místo a vítězkou se stala Nela Drahokoupilová ze 7. B, která dokázala napsat výborných 118 lekcí.

Ocenění získali zajímavé věcné ceny, sladkosti i diplomy…

Dvacet pět žáků 8. a 9. tříd potvrdilo, že má s psaním nejvíce zkušeností a také dosáhlo nejlepších výsledků. Jen prvních deset z nich napsalo víc jak 90 cvičení. Mirka Musilová z 8. A si zaslouženě odnesla 3. místo za 120 cvičení. Její spolužačka Petra Kociánová za 122 cvičení získala 2. místo a vítězství potvrdil Dan Ondrašík také z 8. A, který napsal neuvěřitelných 140 cvičení.

Další oceněnou je…

I naši bývalí žáci Martin Hajný a Iveta Kolarovčeková, kteří u nás nyní pracují, podali skvělé výkony. Iveta nezapřela, že patřila k výborným reprezentantům republikových i mezinárodních soutěží v programované výuce ZAV. Bez přípravy zvládla napsat v letošní Talentové soutěži 135 cvičení.

Odměny předávají M. Kulichová a org. soutěže T. Kurečková…

Za skvělé výkony si žáci odnesli diplomy a pěkné ceny. Iveta nakonec vylosovala z dvaceti šesti nejlepších výkonů hlavního vítěze. Majitelem nové bezdrátové klávesnice s myší se stal Vláďa Dlouhý z 6. B. Gratuluji nejen výhercům jednotlivých kategorií, ale všem soutěžícím za výborné výsledky i odvahu.