Psaní na počítači všemi deseti je také zajímavým sportem a koníčkem, který je férový a navíc užitečný. Když sledujete při psaní pouze obrazovku a nemusíte „lovit“ písmenka na klávesnici, ušetříte spoustu času a můžete se plně soustředit na své myšlenky. 15. ročník soutěže ZAV JUNIOR uspořádala pro nejlepší písaře z České republiky Základní a Mateřská škola Dělnická v Karviné – Novém Městě ve dnech 28. a 29. května. Pozvání přijalo více jak 50 žáků ze 17 základních škol. Z toho po jedné ze Slovenska a z Polska. 

Dan, Nikča, Mirka, Petra…

Naši školu reprezentovala výborná parta spolužáků z 9. A – Dan Ondrašík, Mirka Musilová, Petra Kociánová a Nikola Šimečková, kteří se programované výuce psaní ZAV věnují od 4. třídy. Hodiny poctivých tréninků se vyplatily. Dan jel do Karviné s jediným cílem – zvítězit. Ten se mu také podařil splnit hned čtyřikrát.

Chvíle soustředění…

Ve čtvrtek dopoledne se psala nám dobře známá Talentová soutěž. Během půl hodiny dosáhl Dan 161 cvičení a nenašel přemožitele. Petra získala 3. místo za 143 lekcí a Mirka obsadila 4. příčku za 137 lekcí.

Dan získal 1. místo, Petra 3. místo….

Odpoledne čekal na písaře tzv. bodovaný trénink v podobě dvaceti dvouminutových opisů, kde se za chybu odečítalo 100 úhozů. Pořádné soustředění bylo podmínkou úspěchu. Danovi se podařilo získat 2. místo za rychlost 467 úhozů za minutu. Děvčata sice nedosáhla na 400 úhozů za minutu, ale i jejich výkony patřily do 1. a 2. desítky.

Opět 1. místo pro Dana i s pohárem…

V pátek se psaly tři hlavní desetiminutové opisy s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu. Dan opět potvrdil roli favorita. Zvítězil v prvním i druhém opisu a také v celkové kombinaci za všechny tři opisy, kde získal i pohár.

Družstvo vybojovalo společně 2. místo…

Druhé místo pak obsadil v desetiminutovém opise s penalizací 100 úhozů za chybu. Mirka, Petra i Nikola se umístily v 1. desítce vždy alespoň v jednom opise a jako družstvo vybojovali všichni krásné 2. místo a stříbrné medaile.

Odpočíváme…

Naši písaři si letošní soutěž opravdu užili v přátelské a milé atmosféře, dokonce si zasportovali na školním hřišti, stihli procházku do města se zastávkou v cukrárně i bowling. Poděkování za organizaci soutěže patří pořadatelům ze Základní školy Dělnická v Karviné, Danovi, Mirce, Petře a Nikole za skvělou reprezentaci naší školy. Blahopřejeme!

Foto a text Taťána Kurečková

Back To Top