Mistrovství České republiky pro žáky základních škol „ZAV Junior Opava 2017“ již tradičně uzavírá celý soutěžní školní rok internetové školy ZAV. Na Základní školu Šrámkova do Opavy se sjelo na 30 nejlepších písařů.

Naši školu reprezentovali žáci 9. tříd: Michal Kvasnica, Natálka Bučková, Vláďa Dlouhý, Ondra Němec, Vítek Drahotušský a ze 7. A Eliška Baránková. Ve středu dopoledne 21. června změřili soutěžící své dovednosti v nám dobře známé Talentové soutěži ZAV, kterou pořádala Soukromá obchodní akademie.

O nejlepší výkony bojovalo 51 žáků ze sedmi základních škol našeho regionu. Nejlepšího výsledku dosáhl Vláďa Dlouhý, který napsal 134 cvičení a získal 2. místo. Michal Kvasnica a Eliška Baránková vybojovali shodně 4. – 5. místo s napsanými 112 lekcemi. Vítek Drahotušský obsadil 7. – 8. místo – napsal 110 cvičení. Další pořadí patřilo také našim – Natálce Bučkové 9. místo za 108 lekcí a 10. místo Ondrovi Němcovi za 99 cvičení.

Odpoledne už začala příprava na čtvrteční mistrovství republiky, a to bodovaným tréninkem. Psaly se tzv. minutovky, písaři měli 25 pokusů na to, aby napsali co nejlepší výsledek, přitom za chybu se jim sráželo 100 úhozů. V této soutěži zvítězil velmi talentovaný žák Gymnázia z Rožnova pod Radhoštěm – Jonáš Vala, který dokázal psát rychlostí 693 čistých úhozů za minutu. I naši dosáhli obdivuhodných výsledků. Nejlepší Michal Kvasnica psal rychlostí 362 úhozů za minutu. Vláďa Dlouhý 355, Eliška Baránková 322, Vítek Drahotušský 321 úhozů. Ondrovi Němcovi se podařilo napsat 291 a Natálce Bučkové 284 úhozů.

Hlavní soutěž – tři desetiminutové opisy s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu se psala ve čtvrtek 22. června. Čím delší dobu píšete, tím můžete více chybovat. Nejlépe se povedl našim nejtěžší opis, kdy se sráželo 100 úhozů za chybu. Michal a Vláďa chybovali pouze dva krát, Michal získal vynikající 4. místo. Vláďa Dlouhý 8. místo a 11. místo vybojovala Eliška Baránková, která chybovala pouze jednou, a to nejméně ze všech soutěžících.

Výsledky za všechny tři opisy dopadly takto: Michal Kvasnica 6. místo, Vláďa Dlouhý 8. místo, Eliška Baránková 13. místo, Natálka Bučková 17. místo a Ondra Němec 19. místo. V soutěži družstev jsme obsadili 4. místo. K výborným výsledkům všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Foto a text Táňa Kurečková 

Back To Top