• Jitka Bartoníčková
  • ZAV
  • 384× přečteno

15. a 16. června se tři šikovní odvážlivci zúčastnili republikové soutěže základních škol v psaní na klávesnici „ZAV Junior 2023“. Jan Matějka, Jakub Loskot a Daniel Živčák jeli hrdě reprezentovat naši školu. Na ZŠ Ilji Hurníka v Opavě nás ve čtvrtek velice přátelsky přivítala organizátorka akce Mgr. Karin Solná. Celým programem nás pak provedla i Ing. Helena Zaviačičová. První den kluky čekal bodovaný trénink, ve kterém si za své dosavadní zkušenosti vedli velice dobře.

V pátek už přišlo na těžší úlohu – tři opisy po deseti minutách s penalizací za neopravené chyby. Kluci na sobě nenechali znát velké nervozity, a tak si domů přivezli 15., 27. a 30. místo. I když neobsadili stupně vítězů, děkujeme jim nejen za účast na této soutěži, ale také za celoroční pilný trénink a plnění online soutěží, což v celkovém počtu za ZŠ naši školu drží na 7. místě.

Foto Kateřina Hilgertová, ZŠ Ilji Hurníka, text Jitka Bartoníčková

Back To Top