Na konci kalendářního roku se již tradičně bilancuje, co se komu povedlo a kde máme ještě rezervy. Na 18. ročníku  mistrovství České republiky Open 2010 v Havlíčkově Brodě se opět sešlo téměř 70 rychlopísařů, kteří si také chtěli porovnat své dovednosti ve zpracování textu a zhodnotit své zkušenosti. V pátek 26. a v sobotu 27. listopadu  se soutěžilo v příjemném prostředí havlíčkobrodské Obchodní akademie a Hotelové školy. V kategorii žáků reprezentovali naši školu Milan Musil a Zuzana Adamíková z 9. A a Jan Ondrašík z 8. B.

Vzácná fotografie. Naši reprezentanti s panem Jaroslavem Zaviačičem.

Při zahájení pozdravil účastníky mistrovství ředitel školy Jiří Forman, vedoucí Těsnopisného ústavu Renáta Drábová a Jaroslav Zaviačič za Interinfo ČR. Za Městský úřad Havlíčkova Brodu všechny přivítal první místostarosta Čeněk Jůzl.
Kulturní zážitek připravily účastníkům akordeonistky Markéta Laštovičková a Žaneta Švecová ze ZUŠ Smetanovo náměstí v Havlíčkově Brodě, mimochodem také mistryně České republiky. Své umění v aerobiku předvedly studentky zdejší školy Adéla Ježková a Božena Čapková.

Milan Musil

Psaní ZAV – to nejsou jen opisy textu, ale také jejich opravy a úpravy, dokonce i v cizích jazycích. Zkušený závodník Milan Musil startoval v sedmi disciplínách a skvěle zúročil svou píli a náročnou přípravu na tyto soutěže. Získal 2 stříbrné medaile za korekturu textu a diktát ve slovenštině. V královské disciplíně – 30ti minutovém opisu – dokázal Milan psát rychlostí 386 úhozů za minutu a za tento výkon byl odměněn bronzovou medailí. V dalších dvou výsledkových listinách  – korespondence a protokolování a v diktátu – se Milan umístil na pěkném 4. místě. Úspěchy v kombinaci všech soutěží bude Milanovi připomínat pohár za 2. místo v kategorii žáků. Blahopřejeme.

Milan může být spokojený. Stejně tak jeho trenérka, paní uč. T. Kurečková

Naopak zklamání z výsledků soutěže pocítili další dva naši závodníci Zuzka i Honza. Oba soutěžili ve 30ti minutovém opisu s penalizací 100 úhozů za chybu. Také patří k výborným písařům, když splnili náročná kritéria na nominaci do této soutěže. Z výsledkové listiny je bohužel vyřadilo velké množství chyb. Přesto získali cenné zkušenosti do dalších soutěží a právem jim patří také poděkování za reprezentaci naší školy. Čekání na výsledky si soutěžící zpestřili dobrotami v bufetu školy, turnajem ve stolním tenisu nebo procházkou po vánočně vyzdobeném náměstí.

Text a foto Taťána Kurečková

Back To Top