Z šachového trůnu nedokázalo 15 dalších šachistů sesadit nyní již čtyřnásobného přeborníka školy v šachu Milana Musila z 8. A. Tento letošní okresní přeborník v kategorii starších žáků prošel 4. ročníkem jako nůž máslem a bez jediné porážky opět zvítězil.

Loňské druhé místo obhájil Ondřej Gebauer, o bronzovou medaili pak bojovalo až do posledního kola šest hráčů. Turnaj jsme sehráli v pondělí 14. 6. 2010 v nových prostorách půdní vestavby a s využitím dostupné techniky. Hráči měli letos poprvé možnost průběžně sledovat body, pomocné body a pořadí po každém kole na velkoplošném promítacím plátně.

Objektivní nasazování i výsledky tradičně řídil počítačový program Swiss-Manager. Kromě analogových se výborně osvědčily zatím jediné digitální šachové hodiny. Nakonec jsme stihli odehrát 9 soutěžních kol na 2×15 minut.

Čokoládu a diplom s pořadím si odnesli všichni hráči, nejspokojenější však byli medailisté, kterým SRPDŠ věnovalo navíc i finanční poukázku do školního bufetu. A tak jedinou chybičkou na perfektním turnaji byla neúčast děvčat – škoda!

Vy, kdo se chcete v červnu 2011 zúčastnit 5. ročníku přeboru školy, máte možnost trénovat nejen doma, ale i v šachovém oddílu TJ Město Albrechtice, za který Milan, Ondra a další hráli letos okresní přebor.