• Táňa Kurečková
  • Výlety
  • 115× přečteno

I naše třída přivítala možnost uspořádat dva školní výlety, pro nás už bohužel poslední. Rozhodli jsme se, že navštívíme své blízké okolí. Ve středu 16. června jsme zavítali do Laser game v nedaleké Dubnici. Překvapilo nás, že tak malá vesnice má moderně zařízenou hernu včetně zázemí v podobě baru, šaten i sprch. Venku už bylo docela teplo, ale v baru, kde jsme čekali na jednotlivé hry, byl příjemný chládek. S chutí jsme se občerstvovali a debatovali o jednotlivých hrách. Hry jsme si užívali opravdu naplno a nikdo z nás se nenudil. Škoda, že dopoledne tak rychle uběhlo.

Po necelém týdnu v úterý 22. června se naším cílem stal Praděd – nejvyšší hora Jeseníků. Po úmorných vedrech, jsme si opravdu užili jedinečný den na horách. Příjemný vzduch osvěžený ranním deštěm, teplota na krátký rukáv, nádherná příroda a Praděd se nám schovával v mlze jen na krátkou dobu. Takže jsme si užívali i krásné výhledy. Nahoře v restauraci jsme se občerstvili, samozřejmě nesměla chybět fotka s vysílačem a sochou Praděda.

Zpáteční cesta byla pro všechny překvapením – velký adrenalin, který nikdo z nás nečekal – žebříky, kameny, můstky, krásné vodopády a nekonečný sešup dolů. Ano, uhádli jste, šli jsme údolím Bílé Opavy. Ale nakonec jsme to všichni zvládli a ve zdraví jsme došli do Karlovy Studánky, kde nás čekal zasloužený oběd a zmrzlina. Na náš poslední školní výlet opravdu nikdy nezapomeneme.

Foto a text Táňa Kurečková

Back To Top