skip to Main Content

V měsíci únoru se naše škola proměnila v jednu velkou cukrářskou výrobnu. Cvičná kuchyňka byla neustále obsazená cukráři z různých tříd a škola nám krásně, sladce voněla. Do akce „Peče celá škola“se zapojily všechny třídy i děti z kroužku vaření. Každý se snažil upéct něco dobrého.

Porota to neměla vůbec lehké. Ochutnali jsme  28  vašich dobrot. Každý výrobek jsme si vyfotili, ochutnali a hned jsme  jej obodovali. Hodnotili jsme vzhled, chuť, náročnost a také, jak jste svůj výrobek prezentovali. Prozradím vám, že někteří z porotců, po tak náročné sladké degustaci, přibrali i na váze.

A jak zní náš společný verdikt poroty? Vybrali jsme sedm nejlepších moučníků. Za nižší stupeň zvítězily „Kornoutky s krémem a drobným ovocem“ od třídy 4 .B.  Za  vyšší stupeň  „Tvarohový dort s borůvkami“ od třídy 9. A. A tady je dalších pět oceněných dobrot: Koka sušenky  od 1. A, Pirátské muffiny od 5. A, Pirohy od 5. B,  Jarní muffiny č. 5 od 7. B a Ovocný řez od  9. B.

Všichni si zaslouží velkou pochvalu za své cukrářské umění.

Foto archiv školy a René Chmelař, text Iveta Liďáková

Back To Top