Mikroregion Krnovsko ve spolupráci se Základní školou Krnov, Janáčkovo náměstí, uspořádal 6. dubna 2016 již 6. ročník žákovské ligy družstev ve stolním tenisu. Naše škola se jej ale zúčastnila úplně poprvé – a hned vítězně!

Zahájení…

V krásné tělocvičně se šesti pingpongovými stoly se sjeli žáci ze šesti škol. Z téměř třicítky účastníků byla třetina děvčat. Postupně každá škola nastoupila se čtyřčlenným družstvem proti pěti školám tak, že dvouhry proti sobě sehrály zvlášť týmové jedničky a dvojky a zvlášť trojky a čtyřky.

Vítek se soustředí…

Na turnaji se projevil rozdíl mezi rekreačními hráči z okolních škol a našimi hráči, kteří dlouhodobě trénují v oddíle stolního tenisu pod vedením pana Jana Chovanioka a pravidelně hrají okresní soutěže.

Michal bojuje…

Albrechtickou čtveřici tvořili jednička Vítek Drahotušský, dvojka Daniel Galuška a na místě trojky a čtyřky se střídali Michal Kvasnica, Nikola Frančáková a Michal Šlor. V prvním kole jsme porazili Holčovice 8:0 a dál Zátor 8:0, Třemešnou 8:0, Jindřichov 8:0 a v posledním kole domácí Krnov 7:1.

Turnaj se vydařil…

Za perfektní organizaci turnaje děkujeme panu Zdeňku Welnovi a řediteli ZŠ Karlu Handlířovi, za finanční zajištění Mikroregionu Krnovsko. Kromě občerstvení obdržela všechna družstva diplom s umístěním a věcné dary, trojice nejlepších navíc poháry. Ten náš vítězný je již vystaven na polici u vchodu do školy.

Pohár pro naše družstvo…

Závěrečné
pořadí žákovské ligy ve stolním tenisu 2016

1. místo ZŠ M. Albrechtice 5 vítězství poměr zápasů 39:1
2. místo ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí 4 vítězství   26:14
3. místo ZŠ Třemešná ve Slezsku 3 vítězství   20:20
4. místo ZŠ Zátor 2 vítězství   15:25
5. místo ZŠ Jindřichov ve Slezsku 1 remíza   11:29
6. místo ZŠ Holčovice 1 remíza     9:31

Foto a text Milan Pokorný

Back To Top