V hale Vysoké školy Báňské v Ostravě se ve středu 20. ledna utkali nejlepší hráči ve finále severní Moravy ve futsalu. Společně s naším týmem se do turnaje kvalifikovali ZŠ Jana Šoupala z Ostravy Poruby, ZŠ Hlučín a ZŠ Postřelmov.

V prvním zápase nás čekal soupeř ze ZŠ Postřelmov. V tomhle zápase byli naši kluci herně lepší, ale bohužel neproměnili šance. Naopak tým Postřelmova dal ze tří šancí tři góly, poločas tedy skončil 3:0. Ve druhém poločase kluci zabrali, stáhli náskok na 3:2, ale vyrovnat se jim bohužel nepodařilo. Ve druhém zápase nás čekala fotbalová škola z Hlučína.

Po vyrovnaném začátku jsme se ujali vedení 2:1 a vypadalo to, že budeme Hlučínu minimálně vyrovnaným soupeřem. Avšak poté se nám zranil brankář Michal Kvasnica. Od té doby měli protihráči navrch a nakonec vyhráli hrozivým rozdílem 8:2. V posledním zápase jsme nastoupili proti ZŠ Jana Šoupala, což je akademie ligových hráčů Baníku Ostrava. V zápase byla jasně vidět kvalita soupeře. Náš tým nakonec jednoznačně porazili.

Základní škola Město Albrechtice se umístila na krásném 4. místě z celé severní Moravy. Klukům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Školu reprezentovali Kvasnica Michal, Klepáček Alex, Banovec Miroslav, Mlčoušek Jiří, Čihánek Vojtěch, Salvet Ondřej, Síkora Aleš, Bachlet Vojtěch a Šlor Michal.