Květen a Karviná se už staly symbolem vrcholného setkání písařů internetové školy ZAV. Základní škola Dělnická hostila ve dnech 19. a 20. května žáky z celé České republiky a z Polska na 11. ročníku Mistrovství České republiky soutěže ZAV JUNIOR. Naši školu reprezentovali: dlouholetý, zkušený závodník Milan Musil z 9. A, jeho spolužáci Robin Moravec, Zuzana Adamíková a z 5. A Daniel Ondrašík.

Na účastníky čekal bohatý program. Ve čtvrtek jsme se dopoledne zapojili do oblíbených „Talentovek“.  Nejlépe je zvládla Zuzka a Daniel, kteří shodně napsali za 30 minut 134 cvičení v programované výuce ZAV a obsadili 5. a 6. příčku. I když Talentová soutěž nebyla součástí mistrovství republiky, výborně jsme se rozepsali a mohli jsme porovnat výkony s ostatními. Odpoledne čekal písaře bodovaný trénink. Jejich úkolem bylo napsat během 40 minut sadu 20 dvouminutovek s co nejvyšším počtem úhozů za jednu minutu.

V jedné z učeben jsme mohli sledovat průběžně výsledky 68 soutěžících. Po napínavém souboji nakonec zvítězil Milan Musil s počtem úhozů 507 za jednu minutu. Daniel Ondrašík si vypsal výborné 12. místo za 363 úhozů, Zuzana Adamíková obsadila 21. místo za 329 úhozů a Robin Moravec  44. místo za 258 úhozů za jednu minutu. Pro účastníky nadcházejícího Mistrovství světa ve zpracování textů v Paříži připravili organizátoři tradiční disciplínu 30minutový opis s penalizací 100 úhozů za chybu. Milan Musil si opět vedl výborně a získal pomyslnou zlatou medaili za výkon 405 čistých úhozů za minutu.


V pátek se zapojilo do soutěží 73 žáků z 19 základních škol. Čekaly na ně tři desetiminutové opisy s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu. Milanovi a Danovi se nejlépe vydařil první opis – Milan obsadil 3. a Dan 19. příčku.  Zuzka se naopak nejvíce soustředila na nejtěžší opis s penalizací 100 úhozů za chybu a získala za něj 12. místo.  Robin byl nejvíce úspěšný ve druhém opisu a obsadil 43. místo. Za kombinaci všech tří opisů získal Milan Musil krásný pohár za třetí místo. Nakonec se hodnotily výkony celých družstev.

Naši písaři si zaslouženě odváželi diplom za 3. místo. Dan ještě získal cenu pro nejmladšího účastníka soutěže.  Blahopřejeme.
Milana ještě čeká začátkem června mistrovství ČR pro 1. ročníky středních škol a potom již Mistrovství světa v Paříži. Po Praze a Pekingu to bude Milanova třetí a již poslední reprezentace naší školy na tak vrcholné soutěži.  Přejeme hodně úspěchů a držíme palce.

Text a foto Taťána Kurečková

 

Back To Top