• Táňa Kurečková
  • ZAV
  • 502× přečteno

Koncem března se uskutečnilo online Krajské kolo mistrovství žáků ČR ve zpracování textů 2022 – v psaní ZAV. Úkolem soutěžících bylo napsat dva desetiminutové opisy z obrazovky v jazyce českém s penalizací 50 úhozů za chybu a v jazyce anglickém s penalizací 25 úhozů za chybu. Soutěž byla zároveň nominační na Mistrovství žáků ČR v Praze. Naši školu reprezentovali žáci z 9. B – Matyáš Bányácski, Viktor Cigánek, Markéta Bočková a Karmela Hošková a ze 7. B třídy Jakub Loskot.

Nejlépe si vedl Matyáš Bányácski, který vybojoval v opisech 9. a 10. místo a zajistil si tak postup do celostátního kola, které se uskuteční v Praze 20. a 21. dubna 2022. Blahopřejeme a držíme palce!

I ostatní žáci si zaslouží pochvalu za pěkné výkony a reprezentaci naší školy.

Text a foto Táňa Kurečková

Back To Top