V úterý 17. února 2004 proběhl na Obchodní akademii v Bruntále již 4. ročník Pohárové soutěže v psaní na klávesnici PC pro 3. ročníky středních škol a mladší talentované žáky.
Přihlásilo se 76 studentů z 21 škol z celé České republiky, mezi nimi i mistři světa z roku
2003 z Říma. ZŠ Město Albrechtice reprezentovali: Martin Hlaváček, 9. A, Lenka Černíková,
9. A, Sandra Kaperová, 9. B, Klára Malaníková, 8. A, Aneta Křečková, 8. A, Ivo Skopal,
8. B, Iveta Kolarovčeková, 8. B, Marie Vláčilíková, 8. B, Michaela Franková, 8. B, Aneta
Kaperová, 8. B.
Uvedení žáci byli zároveň nejmladšími účastníky, přesto si vedli velice dobře. Jako družstvo se umístili na 11. místě. Z jednotlivců se nejlépe dařilo Ivetě Kolarovčekové, která obsadila 28. místo.
Ve středu 18. února 2004 se na téže škole konala i Talentová soutěž žáků základních škol.
K deseti již zmiňovaným reprezentantům se připojili Veronika Černá, 7.B, Martina Jalamasová, 7. A, Andrea Sládečková, 8. A, Nelly Vichová, 8. A, Tereza Holubová, 8. A,
Karina Kravcová, 8. A, Monika Mokrošová, 8. A a Eva Sudová, 9. B.
Úkolem soutěžících bylo napsat během 30 minut co nejvíce lekcí z programové výuky ZAV
od 1. lekce. Naši žáci si změřili své síly se soutěžícími ze Základních škol z Bruntálu, Krnova
a Rýmařova. Po napínavém průběhu, kdy soutěž dlouho vedl Martin Hlaváček, jsou výsledky
následující: 3. místo obsadily Tereza Holubová a Monika Mokrošová za 91 lekcí, 2. místo získala Aneta Křečková s 96 cvičeními, absolutní vítězkou se stala Iveta Kolarovčeková- napsala 99 cvičení. Pro srovnání – republikový rekord je zatím 102 cvičení.
Martin Hlaváček obsadil nakonec 4. příčku. Vítězům blahopřejeme a ostatním soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.