Město Albrechtice (jas) – Na vrcholné mezinárodní podniky, včetně mistrovství ČR i mistrovství světa v Praze, se připravovalo v Městě Albrechticích dvaačtyřicet českých reprezentantů v psaní na klávesnici. (Text byl převzat z týdeníku Region, foto K. Knapp)

K dispozici je 40 pracovních míst ...

Významná akce proběhla ve dnech od 3. do 7. července v areálu místní základní školy s moderní sportovní halou a novými učebnami. Soustředění vede Jaroslav Zaviačič, předseda světové organizace Intersteno, celosvětově uznávaný český odborník na výuku zmíněné specializace.
Prezident Intersteno Jaroslav Zaviačič ...
V Městě Albrechticích začali na místní základní škole s výukou psaní na klávesnici podle Zaviačičových odborných textů již před desíti lety. Dnes zde probíhá tato velmi efektivní výuka přes internet. Protože ředitel albrechtické základky Karel Knapp je velkým fandou této užitečné nové metody a psaní se na jeho škole stalo volitelným předmětem, zaznamenali také albrechtičtí žáci řadu vynikajících úspěchů. Absolvent Jan Košulič získal v minulých letech titul mistra světa v žákovské kategorii. Další bývalé žákyně Iveta Kolarovčeková a Aneta Kaperová se na této prestižní soutěži umístily na medailových pozicích. Nyní studují obě talentované dívky v Bruntále.
Iveta a Aneta ...
„Pochopili jsme, že zdokonalování v psaní na klávesnici bude pro naše žáky důležité nejen při pokračování v dalším studiu, ale především pak v praxi. Proto této výuce věnujeme u nás tolik pozornosti. Na naší škole funguje několik zájmových kroužků a děvčata ze šestých až devátých tříd si mohou tuto specializaci zvolit jako nepovinný předmět“, informoval Karel Knapp, ředitel Základní školy v Městě Albrechticích.

Významné akce se zúčastnily všechny kategorie závodníků, od dětí až po dospělé. Mezi trénujícími byla i Helena Matoušková, současná absolutní mistryně světa a také světová rekordmanka, která je schopná dosáhnout devíti set úhozů za minutu. „V Městě Albrechticích máme naprosto skvělé podmínky k tréninku a vůbec celkovému soustředění. Proto jsme se zde připravovali na vrcholné mezinárodní soutěže už vícekrát. Vždy se s touto školou velmi dobře spolupracovalo, a její žáci tak získávali na mezinárodní scéně řadu úspěchů. Dnes mají i další talent, desítiletý Milan Musil už dosáhne 200 úhozů za minutu,“ konstatoval prezident Zaviačič, autor mnoha pedagogických publikací, který nyní působí v této oblasti i jako metodický poradce v Číně.


Poznámka: další podrobnosti o průběhu soustředění jsou uvedeny na www.zav.cz.

Back To Top