budou připomínat páťákům Lukáši Turkovi, Tomáši Salvetovi, Kájovi Vrabkovi a Honzovi Ondrašíkovi zaslouženou odměnu za výkony v Talentové soutěži v psaní na klávesnici všemi deseti. Dokázali, že jejich účast nebyla náhodná a že se zařadili mezi další nadějné písaře.

Nejlepší je mít vlastní klávesnici ...

V úterý 29. ledna pořádala již tradiční Talentovou soutěž pro žáky základní škol Obchodní akademie v Bruntále. Letos se zde „sjel“ rekordní počet soutěžících – 67 ze 4 základních škol. Přijeli žáci z Krnova, Opavy, Spálova a Města Albrechtic. Naši školu reprezentovalo 16 žáků 5. – 8. tříd.

Úkolem písařů bylo napsat za půl hodiny co nejvíce cvičení od lekce 1. Byl to velmi vyrovnaný a napínavý souboj, ze kterého vyšla vítězně Lucie Bergerová ze ZŠ ve Spálově. Druhé místo si zaslouženě odnesla naše Veronika Břicháčková z 8. A – napsala 108 cvičení. (vítězka 109).

Už jsme doma ...

4. místo vybojovala Veronika Špalková z 8. B se 102 cvičeními. I další naši žáci podali velmi dobré výkony, které svědčí o  svědomité přípravě.

Výsledková listina však napovídá, že nesmíme podceňovat stoupající konkurenci a že se neobejdeme bez pravidelné a soustavné přípravy. Proto držím palce a děkuji všem účastníkům soutěže za vzornou reprezentaci naší školy.

Výsledky ostatních žáků:

12. Milan Musil, 6. A 96 cvičení
15. Klára Kmínková, 7. A 93 cvičení
18. Lucie Hrbáčková, 8. A 89 cvičení
22. Kateřina Pecháčková 87 cvičení
28. Sandra Harmančínová, 7. B 83 cvičení
32. Nikola Pospíšilová, 7. A 82 cvičení
39. Dagmar Horáková, 7. B 75 cvičení
40. Aneta Martinková, 7. B 74 cvičení
47. Lukáš Turek, 5. B 71 cvičení
50. Marie Čechová, 8. A 68 cvičení
52. Karel Vrabka, 5. B 67 cvičení
57. Jan Ondrašík, 5. B 64 cvičení
59. Tomáš Zakvet, 5. B 63 cvičení
66. Alžběta Vopelková, 7. B 53 cvičení

Foto a text p. uč. Taťána Kurečková.

Back To Top