O víkendu 27. a 28. května 2005 družstvo děvčat ve složení Iveta Kolarovčeková, 9. B, Aneta Kaperová, 9. B a Martina Jalamasová z 8. A reprezentovalo naši školu v Hradci Králové na 5. ročníku mistrovství České republiky v psaní na PC ZAV Junior 2005.

Iveta

Pořadatelství se ujala již druhým rokem Základní škola JIH z Luční ulice a soukromá obchodní akademie a vyšší odborná škola cestovního ruchu.
Děvčata se na soutěž pečlivě připravovala, protože je čekala obhajoba 1. místa a poháru z loňského roku. Do Hradce Králové se sjelo 25 žáků z devíti základních škol z celé republiky.

V pátek odpoledne, po slavnostním zahájení, za účasti představitelů radnice města Hradce Králové, se psal třicetiminutový bodovaný trénink. Úkolem „psavců“ bylo psát tzv. minutovky a napsat co nejvíce úhozů za jednu minutu. V této disciplíně se nám velmi dařilo. Aneta Kaperová dosáhla na hranici 501 úhozů a získala pomyslnou stříbrnou medaili, vítěz byl o 60 úhozů rychlejší.

Iveta Kolarovčeková napsala 496 úhozů, které stačily na 3. místo, ale ani Martina Jalamasová se v silné konkurenci neztratila a „vypsala“ 10. místo s 379 úhozy za minutu.

Na podvečer připravili pořadatelé pro zúčastněné žáky prohlídku městské hvězdárny.

V sobotu dopoledne proběhla hlavní soutěž, která se skládala ze dvou desetiminutových opisů s penalizací 10 a 50 úhozů za chybu. V obou disciplínách vybojovala Iveta Kolarovčeková 2. místa za 4 647 a 4 074 čistých úhozů za 10 minut. Aneta Kaperová získala dvě 5. místa za 3 980 a 3 659 úhozů. Martina Jalamasová obsadila dvě 10. místa za 3 283 a 3 001 čistých úhozů.
V kombinaci, kdy se sečetly úhozy za obě soutěže, skončila děvčata na stejných místech, pouze Martina dosáhla na 11. příčku.

S napětím jsme očekávali vyhlášení soutěže družstev. Přesto, že naše závodnice podaly vynikající výkony, na pohár pro vítěze tentokrát nestačily. Od prvního místa nás dělilo pouze 39 bodů. Nakonec děvčata obsadila krásné 2. místo, za které jim patří velký dík, protože vzorně reprezentovaly naši školu i město. Navíc Iveta potvrdila, že její nominace
na mistrovství světa do Vídně, které se bude konat o prázdninách, je zcela oprávněná. Budeme jí držet palce.

 

Taťána Kurečková

Back To Top